Wspomniany w tytule biznesmen jest najbogatszym człowiekiem na świecie. Nic więc dziwnego, że większość zainteresowanych inwestowaniem, z uwagą śledzi jego finansowe kroki. Ze zdziwieniem przyjęto więc fakt, że Jeff Bezos zainwestował w firmę zajmującą się odbudową komórek i…wieczną młodością.
Dolina Krzemowa startupem stoi
Tam na każdym kroku możesz spotkać biznesmenów, którzy mogą zainwestować w twój projekt. Oczywiście musi ich zainteresować i być opłacalny. Nawet najlepsze pomysły, które na siebie nie zarobią, nie mają przyszłości. Tu nie ma miejsca na altruistyczne pobudki, wszystko jest wliczone w potencjalne koszty i przewidywany zysk.
Miliarderzy, tacy jak Jeff Bezos nie zainwestowaliby w coś, co nie przyniesie kolejnych zysków. Czy inwestowanie w młody startup nie wiąże się z ogromnym ryzykiem? Wydawać by się mogło, że tak, jednak patrząc na temat szerzej, można odnieść zupełnie inne wrażenie.
Inwestowanie w wieczną młodość
Nie da się ukryć, że to się po prostu opłaca. Już nie tylko kobiety, ale i mężczyźni coraz więcej wydają na zabiegi upiększające. Medycyna estetyczna ma się całkiem dobrze, lecz jeszcze lepiej bezinwazyjna kosmetologia. I to w niej, a nie we wstrzykiwaniu botoksu, naukowcy, lekarze oraz zwykli konsumenci widzą przyszłość.
Altos Labs
To młody startup, który dysponuje niespotykanie dużym budżetem. Chce przekonać do siebie najlepszych naukowców w swojej dziedzinie, obiecując nie tylko wysokie pensje, ale i dużą samodzielność w badaniach. Nic tak nie irytuje pracownika naukowego na tropie nowego odkrycia, jak sztywne ramy narzucone przez zarząd. W przypadku Altos Labs ponoć takie rzeczy się nie zdarzą.
Startup ten pracuje nad odmładzającymi technologiami mającymi zapewnić odbudowę komórek skóry. Swoje centa badawcze ma w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Japonii i kilku innych krajach. Naukowcom daje przestrzeń do skupienia się na swobodnej pracy naukowej. I pracę, opartą na ciekawości, a nie na utartych schematach.
Nobliści doradzają
Co ciekawe, doradcą w tym przedsięwzięciu będzie m.in. laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii lub medycyny w 2012 roku – Shin’ya Yamanaka. Otrzymał on nagrodę za wytworzenie tzw. Indukowanych pluripotentnych komórek macierzystych. Czyli po prostu zmienił on dojrzałe komórki w komórki macierzyste. Czy w ten sposób chce odmłodzić komórki w ludzkim ciele?