Smartfon muzyczny – jaki będzie odpowiedni dla fanów muzyki?

W obecnych czasach telefony stały się bardzo popularnymi urządzeniami mobilnymi, z których korzystamy niemal codziennie. Co więcej, w wielu sytuacjach skutecznie zastępują inne sprzęty. Przy ich pomocy możemy robić doskonałe zdjęcia, przeprowadzać spotkanie biznesowe, pracować czy słuchać muzyki. Tak, nie ulega wątpliwości, że smartfony skutecznie zastąpiły także odtwarzacze muzyki. W ten sposób, kiedy tylko tego potrzebujemy, możemy zanurzyć się w dźwiękach ulubionej piosenki. Mimo to, choć obecnie każdy nowoczesny telefon umożliwia słuchanie muzyki czy audiobooków, jakość dźwięku i nasze doznania mogą znacznie różnić się w zależności od modelu. Jak wybrać idealny smartfon muzyczny? Sprawdź!

Smartfon do muzyki – na co zwrócić uwagę?

Jeśli nowy telefon ma służyć nam w dużej mierze do słuchania muzyki i zależy nam na jak najlepszej jakości odtwarzanego dźwięku, bardzo ważne jest, by wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy jego wyborze. Zatem jakie parametry i cechy powinien posiadać odpowiedni smartfon muzyczny?

Czym powinien charakteryzować się smartfon muzyczny?

Wybierz możliwie najlepszy smartfon do muzyki. Niektóre z kluczowych parametrów są bezpośrednio związane z jakością dźwięku. Warto jednak pamiętać, że istnieją jeszcze inne, z pozoru błahe cechy, które mają bardzo duży wpływ na jakość odtwarzanej muzyki.

Jednym z takich pozornie błahych elementów jest ilość wbudowanej pamięci wewnętrznej. Jak wiadomo, pliki muzyczne to elementy, które oprócz zdjęć, wideo czy aplikacji potrafią zająć naprawdę sporo miejsca. Oczywiście pamięć wewnętrzna będzie mieć tu mniejsze znaczenie, jeśli do słuchania muzyki wybierzemy serwisy streamingowe. Niemniej optymalna pamięć wewnętrzna powinna wynosić minimum 64 GB.

Kolejny element, na który warto zwrócić uwagę, wybierając najlepszy smartfon muzyczny, jest pojemność baterii. Jeśli na co dzień słuchamy dużo muzyki, szczególnie z serwisów streamingowych (do czego niezbędny jest dostęp do internetu), pojemna bateria jest bardzo istotna. Jej pojemność powinna wynosić co najmniej 4500 mAh.

Przy wyborze smartfona muzycznego istotny okazuje się także moduł Bluetooth, szczególnie jeśli jesteśmy zwolennikami komunikacji bezprzewodowej. Pozwoli nam w prosty sposób łączyć się z innymi urządzeniami. Warto pamiętać, że nowszy moduł Bluetooth oznacza mniejsze zużycie energii, a do tego lepszą przepustowość.

Nie zapominajmy o głośnikach! Bez nich słuchanie muzyki byłoby niemożliwe. Ważne, aby były jak najwyższej jakości, oferowały możliwie najbardziej realistyczne dźwięki, bez szumów czy zniekształceń. W tym celu doskonale sprawdzają się głośniki stereo.

Galaxy S23+, czyli najlepszy smartfon muzyczny marki Samsung

Jeśli poszukujesz możliwie najlepszego smartfonu muzycznego, powinien zainteresować Cię Galaxy S23+ od Samsung. Co może zaoferować fanom muzyki? Oprócz doskonałej jakości dźwięku to smartfon o bardzo wydajnej i szybko ładującej się baterii (4700 mAh). Dzięki temu możesz słuchać swojej ulubionej muzyki przez cały dzień (lub noc)* bez obaw o rozładowanie urządzenia. Jak wiadomo, odpowiedni dźwięk ważny jest nie tylko podczas słuchania muzyki, ale i grania w gry czy oglądania ulubionych seriali.

* Wartość typowa testowana w warunkach laboratoryjnych innych firm. Wartość typowa to szacunkowa średnia wartość uwzględniająca odchylenia w pojemności baterii wśród próbek baterii testowanych zgodnie z normą IEC 61960. Pojemność znamionowa wynosi 3785mAh dla Galaxy S23, 4565mAh dla Galaxy S23+ i 4855mAh dla Galaxy S23 Ultra. Rzeczywisty czas pracy baterii może się różnić w zależności od środowiska sieciowego, sposobu użytkowania i innych czynników.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.