Komiczna wpadka dziennikarki TVP. Internauci bezlitośnie komentują

Reporterka TVP Info popełniła komiczną wpadkę podczas jednej z relacji na antenie tej stacji. Internauci i komentatorzy zauważyli tą pomyłkę i nie zostawiają przysłowiowej suchej nitki.

Dziennikarka rządowej stacji relacjonowała dla widzów przybycie do Polski kilku samolotów F-22 Raptor. Opisując parametry i możliwości techniczne tychże samolotów reporterka stwierdziła, że te myśliwce są w stanie osiągnąć prędkość światła. Z wpadki tej, która najprawdopodobniej jest tylko zwyczajnym przejęzyczeniem, bezlitośnie kpi internet. W sieci pojawia się mnóstwo prześmiewczych komentarzy pod adresem dziennikarki i samej stacji. Czy TVP tego chce czy nie, relacja poszła w eter i do internetu a ten, jak wiemy, nigdy niczego nie zapomina.

Relacja TVP i wpadka

Mówiąc o przybyłych maszynach dziennikarka wspomina, że nad Wisłę dotarło sześć amerykańskich myśliwców F-22 Raptor, które maja w naszym kraju pełnić funkcję „obrony powietrznej” Paktu Północnoatlantyckiego w Europie. Dalej dodała, że maszyny te należące do 90. eskadry myśliwców stacjonujących w bazie Elmendorf – Richardson na Alasce będą w naszym kraju ulokowane w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku.

W pewnym momencie opisując możliwości i osiągi tych „supermaszyn” F-22 powiedziała, że myśliwiec osiąga prędkość światła bez żadnego dodatkowego wspomagania. Nagranie z zapisem relacji błyskawicznie zrobiło furorę w internecie a zwłaszcza w mediach społecznościowych bijąc rekordy popularności. Towarzyszą temu zazwyczaj prześmiewcze i bezlitosne komentarze użytkowników sieci. Pozostaje mieć nadzieję, że reporterka w rzeczywistości odróżnia prędkość dźwięku, o którą faktycznie chodzi, od prędkości światła. W przeciwnym razie źle by to świadczyło o elementarnej wiedzy dziennikarzy rządowej stacji.

O F-22 Raptor

Maszyna F-22 Raptor jest amerykańskim myśliwcem „przewagi powietrznej”, którego zadanie to zdobycie przewagi i utrzymanie kontroli nad przestrzenią powietrzną przeciwnika. Samolot produkowany był przez zakłady Lockheed Martin i Boeinga w latach 1997 – 2011 w technologii stealth, czyli niewykrywalny dla radarów. Należy do najnowocześniejszych używanych przez siły powietrzne USA US Air Force maszyn. Jak dotąd nie zostały sprzedane do żadnego innego kraju. W warunkach bojowych pierwszy raz użyto ich w Syrii w 2014 roku.