blackjack

Jaki wkład w gospodarkę ma hazard?

Zazwyczaj temat gier na pieniądze sprowadza się do tego, ile się wygrało lub przegrało w kasynach. Jednakże świat hazardu znacznie wykracza poza ten obszar, zahaczając również o kilka innych sektorów gospodarki. Faktem jest, że branża hazardowa jest dobrze uregulowana i opodatkowana. W związku z tym wnosi swój sprawiedliwy udział w gospodarce krajowej.

Jakby nie było, na gałęziach hazardu kwitnie bardzo dużo pieniędzy. A głównym czynnikiem przekonującym inwestorów i organy regulacyjne do kluczowej pozycji w branży jest jej skłonność do wzrostu gospodarczego. W ciągu ostatniej dekady hazard wniósł miliardy euro do światowej gospodarki poprzez podatki, tworzenie miejsc pracy i turystykę.

Wraz z przyjęciem technologii internetowej w świecie hazardu większy nacisk kładzie się teraz na bezpieczeństwo konsumentów. W tym celu odpowiednie organizacje przeprowadzają recenzje nowych automatów do gier i pozwalają graczom wypróbować gry demo, zanim zaryzykują swoje fundusze.

Branża hazardowa nabrała kształtu w ostatnich latach, a coraz więcej krajów wybiera bezpieczne regulacje zamiast całkowitego zakazu.

Jaki wpływ na gospodarkę ma hazard

Rozmowy na temat hazardu zwykle koncentrują się na jego kompulsywnych i negatywnych skutkach. Jednak o jego potencjalnych korzyściach ekonomicznych zostało niewiele powiedziane w domenie publicznej, dopóki kraje nie zbadały legalizacji.

Zatrudnienie

Branża gier jest nie tylko kapitałochłonna, to także ogromny pracodawca z licznymi miejscami pracy. Podczas gdy kasyna fizyczne przodują w przychodach z hazardu, wzrost kasyn online zwiększył liczbę pracowników w branży. Należą do nich wykwalifikowani profesjonaliści, tacy jak księgowi, analitycy danych, eksperci podatkowi i personel IT. Wystarczy odwiedzić ranking kasyn na https://www.hazardowy.pl/kasyno-online/, żeby dowiedzieć się, z jak lukratywnych ofert można skorzystać w najlepszych kasynach internetowych.

Przykładowo, Dane American Gaming Association wskazują, że branża zatrudnia obecnie ponad 700 000 osób w całym kraju. Tworzenie miejsc pracy i zatrudnienie to również czynniki, które agencje regulacyjne biorą pod uwagę przy wydawaniu operatorom licencji na gry hazardowe.

Podatki

Jednym z głównych powiązań między hazardem a gospodarką są podatki. Instytucje hazardowe płacą podatki od swoich rocznych dochodów, które różnią się w zależności od kraju. W Nevadzie kasyna i inne popularne instytucje hazardowe płacą zryczałtowaną stawkę w wysokości 18%. Dochody z poboru podatków są ważnym impulsem dla rządu, ponieważ generują środki, które można wykorzystać na poprawę innych sektorów gospodarki.

Raport globalnej firmy księgowej Ernst & Young we współpracy z brytyjską Radą Zakładów i Gier szacuje, że dane podatkowe branży w 2019 r. wyniosły 3,2 miliarda funtów. Natomiast Amerykańskie Stowarzyszenie Gier przewiduje 40 miliardów dolarów w krajowych dochodach podatkowych.

Społeczna odpowiedzialność biznesu

Korporacje na całym świecie zazwyczaj starają się zmniejszyć swoje zobowiązania podatkowe, podejmując programy skoncentrowane na społeczności. Takie programy są zwykle określone w krajowych przepisach dotyczących hazardu i obejmują finansowanie grup wsparcia hazardu i zmian klimatycznych.

Ponadto firmy mogą angażować się w działania uczulające, aby spełnić zobowiązania CSR. Oprócz ulg podatkowych kluczową zachętą dla programów CSR jest zwiększenie świadomości marki wśród zaangażowanych firm. Firmy hazardowe mogą być również zobowiązane do wydawania rocznych raportów CSR jako dowodu zgodności.

Turystyka i handel detaliczny

Chociaż większość hazardu odbywa się obecnie online, turystyka hazardowa w dalszym ciągu ma się dobrze. Kraje, które postrzegane są jako hotspoty gier ze względu na wczesną legalizację, nadal przyciągają mnóstwo turystów każdego roku. Turyści nie tylko chcą odwiedzać strony hazardowe, ale także obstawiać, a co za tym idzie, patronować lokalnym firmom. Przynosi to więcej pieniędzy sprzedawcom detalicznym i lokalnym sklepom zlokalizowanym wokół witryn hazardowych.

Turystyka hazardowa spowodowała również, że firmy nawiązują współpracę z restauracjami i sklepami poprzez dzierżawę i wynajem powierzchni w celu stworzenia symbiotycznej relacji.

Inne korzystne skutki hazardu obejmują drugorzędne korzyści ekonomiczne dla lokalnych dostawców towarów i usług, ponieważ pracownicy kasyn i goście wydają pieniądze na podstawowe potrzeby. Istnieją również inne dodatki związane z hazardem, jakimi są hotele, restauracje i obiekty skoncentrowane na turystach.

Jak wygląda przyszłość hazardu

Przewiduje się, że w nadchodzących latach ekonomiczny wpływ hazardu na społeczeństwo gwałtownie wzrośnie. Dowody na to można już zobaczyć w Stanach Zjednoczonych Ameryki, gdzie efekt mnożnikowy stworzył ponad 1,8 miliona miejsc pracy w hotelarstwie i innych powiązanych obszarach. Co ciekawe, przewyższa to dane o zatrudnieniu w branży muzycznej i produkcji tworzyw sztucznych.

Więcej krajów prawdopodobnie złagodzi zakazy hazardu, aby zapewnić sobie czerpanie ogromnych dochodów, jakie przynoszą gry na prawdziwe pieniądze. A biorąc pod uwagę spowolnienie gospodarcze spowodowane pandemią, wiele rządów będzie szukało sposobów na zwiększenie tworzenia miejsc pracy i generowanie większych dochodów.