Republikański senator Ted Cruz z Teksasu w proteście przeciwko segregacji sanitarnej dołączył do „Konwoju Narodu” jaki ruszył w USA. Wzorowany na kanadyjskim „Konwoju Wolności” amerykański protest przeciw pandemicznym restrykcjom trwa od kilku dni. W sobotę 12 marca w czwartym dniu zrywu do liczącej 64 kilometry kawalkady blokującej obwodnicę wokół Waszyngtonu dołączył znany z wyrazistego stanowiska wobec sanitarnego reżimu senator z Teksasy Ted Cruz z partii republikańskiej. Senator jest autorem skierowanej do kongresu ustawy o bezwzględnym zakazie przymusu tzw. szczepień na covid.
Wolnościowy „Konwój Narodu”
Amerykański „Konwój Narodu” wyruszył w lutym ze stanu Kalifornia. Kierowcy wchodzących w jego skład ciężarówek przebyli tysiące kilometrów na wschód przemierzając cały kraj by dotrzeć do Waszyngtonu i zablokować znacząca część stołecznej obwodnicy. Po drodze do kawalkady dołączali kierowcy z innych stanów, przez co konwój się wydłużał. Po dotarciu do stolicy jego przybliżona długość wyniosła 64 kilometry. Manifestanci dojechali przed siedzibę Kongresu USA i podobnie jak kierowcy w Kanadzie oświadczyli, że pozostaną na miejscu tak długo, aż administracja rządowa nie zlikwiduje ostatecznie wszystkich restrykcji i ograniczeń pandemicznych.
Senator Ted Cruz dołącza do protestu
Do konwoju dołączył znany z walki w Kongresie o prawa i wolności Amerykanów konserwatywny republikański senator Ted Cruz. W ubiegłym roku złożył on między innymi ustawę, która bezwzględnie zabrania wprowadzania przymusu tzw. szczepień na covid oraz segregacji sanitarnej na poziomie prawodawstwa federalnego. Senator wcześniej angażował się także między innymi w działania w obronie nienarodzonych walcząc z agresywną propagandą proaborcyjną i podejmując liczne związane z tym inicjatywy.
Polityk wsiadł do jednaj z ciężarówek i przemierzył nią ulice amerykańskiej stolicy. Po pokonaniu trasy wygłosił do zgromadzonych manifestantów przemówienie, w którym wyraził solidarność i wsparcie dla protestujących przeciwko reżimowi sanitarnemu. Podkreślił, że zgromadzeni reprezentują grupę około 3,5 miliona kierowców ciężarówek w całym kraju ale walczą o prawa wszystkich w USA. Senator zaznaczył, że grupa ta odzywa się także w imieniu policjantów, strażaków, marynarzy, lotników oraz marines, a także wszystkich tych, których w niegodziwy i nielegalny sposób zmuszono do przyjęcia tzw. szczepionki pod groźbą zwolnienia albo innych sankcji.