Zmarła znana dziennikarka wrocławskiego radia Ram

We wtorek 4 stycznia 2022 zmarła nagle Monika Jaworska, znana i lubiana dziennikarka wrocławskiego radia Ram. Kobieta odeszła zostawiając pustkę w sercach słuchaczy i pogrążoną w smutku rodzinę.

Monika HJaworska była jednocześnie szefową i dziennikarką wrocławskiej rozgłośni. Stali słuchacze już nigdy nie usłyszą jej głosu na żywo na antenie. Z oficjalnego komunikatu wynika, że kobieta zmarła na skutek długiej i ciężkiej choroby.

O śmierci poinformowała na swojej antenie i w mediach społecznościowych macierzysta stacja, zamieszczając wzruszające słowa pożegnania, pisząc, że całej ekipie „pękły serca” gdy dowiedzieli się o śmierci koleżanki. Jaworska miała rozpoznawalny i charakterystyczny głos, który był doskonale znany mieszkańcom Wrocławia. To nie kto inny, a właśnie ona budziła słuchaczy codziennie rano od grudnia 2000 roku, gdy uruchomiono rozgłośnię. W ostatnich latach prowadziła poranny program „ Dzień dobry we Wrocławiu”, który słuchali nie tylko mieszkańcy miasta.

Przez całe 21 lat dotychczasowego istnienia stacji była najpopularniejszą, niezwykle lubianą i doskonale rozpoznawalną osobowością radia. Od wielu lat wręczała corocznie Nagrodę Radia Ram na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej, co było częścią jednej z jej pasji, bowiem redaktor uwielbiała śpiewających aktorów, kultowe musicale i dobre kino. Prowadziła też koncerty, pikniki i najróżniejsze imprezy okolicznościowe dla fanów i słuchaczy radia. Kierowane przez nią radio, jako jedno z tak naprawdę niewielu w kraju, od początku do końca pozostawało apolityczne. Sprawy miasta, kultura i rozrywka w mieście stały zawsze w centrum zainteresowania rozgłośni i jej dziennikarzy, w tym także zmarłej.

Monika Jaworska pochowana została w sobotę 8 stycznia na Cmentarzu Komunalnym w Krośnie Odrzańskim przy ulicy Kościuszki 47.