Kolejny sportowiec wyrzucony z Australii, tym razem czeska zawodniczka

Okazuje się, że nie tylko Novak Djoković padł ofiarą sanitarystycznej polityki władz Australii. Z Antypodów deportowano właśnie czeską tenisistkę Renatę Voracovą. Powód jest dokładnie ten sam, co w przypadku afery z Djokoviciem, czyli brak tzw. szczepienia na covid. Różnica jest tylko taka, że Czeszka zdążyła już rozegrać jeden mecz.

W Australii trwa więc w najlepsze spektakl pod tytułem „pandemia strachu”. Afera jaka wyniknęła po zatrzymaniu na lotnisko serbskiego tenisisty i idola Novaka Djokovicia okazuje się nieodosobnionym przypadkiem, tylko różnica między nim, a innymi wydalonymi niezaszczepionymi sportowcami jest ich popularność. Serb bowiem należy do światowych ikon tenisa ziemnego i to dlatego jego sprawa stała się głośna na cały świat.

Czeska tenisistka zatrzymana

Obecnie na deportację z Australii czeka czeska tenisistka Renata Voracova, którą w przeciwieństwie do Serba wpuszczono do Australii i nie zatrzymano na lotnisku po wylądowaniu. Djoković miał cofnięte pozwolenie na wjazd, natomiast czeska tenisistka miała już nawet wydaną wizę na wjazd w celu rozegrania meczów tenisowych. W jej przypadku jednak pozwolenie na pobyt cofnięto z niewiadomych powodów i wydano decyzję o deportacji.

Czeska tenisistka bez przeszkód przeszła odprawę na lotnisku i nie została zawrócona. Otrzymała wizę wjazdową po czym mogła bez przeszkód udać się na miejsce imprezy WTA w Melbourne. Zdążyła jednak rozegrać tylko jeden mecz debla w parze z Polką Katarzyną Piter. Czekając na kolejne turnieje nieoczekiwanie dowiedziała się o cofnięciu wizy i pozwolenia na pobyt. Okazało się, że fakt bycia ozdrowieńcem jest już niewystarczający aby wjechać na kontynent. Trafiła do imigranckiego ośrodka w Melbourne, gdzie czeka na deportację.

Organizatorzy turnieju Wielkiego Szlema oraz wcześniej odbywających się mniejszych imprez tego rodzaju już wcześniej zapowiadali, że udział w nich będą mogli wziąć wyłącznie sportowcy po tzw. zaszczepieniu. Wyjątkiem może być tylko sytuacja, w której zainteresowany przedstawi stosowną dokumentację potwierdzająca, że nie może on przyjąć preparatu na covid. Z tego rozwiązania skorzystało w sumie kilkunastu zawodników, a wśród nich właśnie Renata Voracova.