Zmarła podlaska „ring girl” Kamila Jacewicz znana z gal MMA

30 stycznia zmarła po kilkumiesięcznej chorobie Kamila Jacewicz, znana „ring girl” z Podlasia. Kobieta miała zaledwie 21 lat.

Znana „ring girl” z Podlasia

Kamila Jacewicz była hostessą, która często pojawiała się na galach bokserskich oraz MMA odbywających się na Podlasiu. Zmarła była podopieczną fundacji „Moc Pomocy”, która prowadziła zbiórkę pieniędzy na jej leczenie. Kobieta zmagała się z chorobą od września 2021 roku.

Kamila była jedną z hostess pracujących przy organizacji gal bokserskich oraz MMA w rejonie Podlasia. Przez ostatnie lata była związana z klubem UKS Boxing Sokółka. Często można było ją zobaczyć wychodzącą na ring wraz z zawodnikami, ponadto dziewczyna sporadycznie uczestniczyła też w klubowych treningach. Kamila była u progu wielkiej kariery a jej przygoda ze środowiskiem bokserskim i MMA przerwały nagłe problemy zdrowotne, które zaczęły się jesienią ubiegłego roku.

Niespodziewane problemy zdrowotne

We wrześniu 2021 roku ta młoda kobieta, która dotąd nie miała poważnych problemów zdrowotnych nagle z niewiadomych powodów źle się poczuła. Kamila Jacewicz doświadczyła mocnych duszności a także problemów z oddychaniem i wymową. Udała się niezwłocznie na najbliższy Szpitalny Oddział Ratunkowy. Pierwotnie lekarze podejrzewali covid, przeprowadzony test jednak pokazał wynik negatywny, w związku z czym dalsza diagnoza nie była prowadzona w tym kierunku. Samopoczucie kobiety się nie poprawiało a choroba postępowała. Gwiazda miewała lepsze i gorsze dni, kiedy czuła się bardzo źle.

Pogorszenie stanu zdrowia i śmierć

W piątek 28 stycznia nastąpiło apogeum. Wówczas Kamila obudziła się półprzytomna. Wezwana karetka pogotowia ratunkowego zabrała ją do szpitala, gdzie doszło do zatrzymania akcji serca. Podjęto akcję reanimacyjną, w wyniku której po 10 minutach przywrócono krążenie. Wskutek jednak niedotlenienia doszło do uszkodzenia mózgu kobiety. Śmierć kobiety nastąpiła 30 stycznia. Nie wiadomo, czy duszności i problemy z oddychaniem były jakkolwiek powiązane z przyjęciem tzw. szczepienia na covid. Nikt tego nie potwierdził ani nie zaprzeczył, jednak w sieci podobnie jak w przypadkach innych nagłych śmierci w ostatnich miesiącach huczy od takich domysłów i spekulacji w tym temacie.

O śmierci znanej i lubianej podlaskiej „ring girl”poinformowała 30 stycznia opiekująca się nią od kilku miesięcy fundacja”Moc Pomocy” przekazując kondolencje rodzinie i bliskim zmarłej. Ponadto na stronie facebookowej pożegnał ją klub UKS Boxing Sokółka. Kamila Jacewicz pochowana została 5 lutego na cmentarzu Św. Antoniego w Sokółce. Wcześniej o godzinie 13 w tamtejszym kościele Św. Antoniego odbyło się nabożeństwo żałobne.