Zmarła Petra Mayer, redaktor książek NPR

W połowie listopada niespodziewanie zmarła Petra Mayer, znana i zasłużona redaktor książek NPR. Miała 46 lat i jej zgon wszystkich zaskoczył.

Kobieta zmarła nagle w szpitalu Świętego Krzyża w Maryland, bez wyraźnych wcześniejszych symptomów mogących zapowiadać zagrażające życiu problemy zdrowotne. Lekarze określili przyczynę śmierci jako coś, co wygląda jak zator płucny. Jest to przyczyna zbliżona do tej, jaką orzekają lekarze w przypadku innych zmarłych przedwcześnie osób. O przynajmniej części spośród nich wiadomo, że przyjęły preparat nazywany szczepionką przeciw covid. Idąc tą drogą niejeden niezależny komentator, ale i liczni internauci podejrzewają, że także i w tym przypadku mamy do czynienia ze śmiercią powiązaną z wcześniejszym przyjęciem „szczepieniem”. Oficjalne media milczą jednak w tym temacie nie zabierając głosu zarówno potwierdzającego jak i zaprzeczenia.

Petra Mayer była powiązana z NPR Books od 2012 roku pełniąc wówczas rolę współproducenta oraz reżysera „All Things Consigned”. Pierwsze jej spotkanie z branżą miało jednak miejsce już w 1994 roku. Wówczas to pracowała na stanowisku asystenta inżyniera podczas studiów w Amherst College. Po kilku latach wyjechała do Bostonu, gdzie na Uniwersytecie Columbia uzyskała tytuł magistra dziennikarstwa. To pracy bezpośrednio związanej z NPR wróciła w 2000 roku.

W ostatnim czasie Mayer miała współpracować nad stworzeniem Book Concierge NPR. Jest to aktualizowany co roku katalog filtrujący najlepiej sprzedające i cieszące się największym zainteresowaniem tytuły książek w celu polecania ich czytelnikom.

Petra Mayer znana jest z reportaży, które robiła regularnie podczas kolejnych edycji festiwalu Comic-Con. Okazjonalnie i nieregularnie można było ją tez usłyszeć w roli gościa w wybranych odcinkach podcastu „Pop Culture Happy Hour”. Według tego co powtarzali nieraz jej koledzy, kobieta miała swego rodzaju pozytywną obsesję na punkcie dumy i była zapaloną miłośniczką science-fiction oraz wszelkiej maści komiksów.

Po jej śmierci pozostała pustka, której nikt nie zapełni.