Zmarł Marek Goliszewski, prezes BCC. Miał 69 lat

30 kwietnia w nagłych i nie do końca jasnych okolicznościach zmarł Marek Goliszewski. Prezes BCC miał 69 lat.

W ostatnią sobotę kwietnia krajowe media obiegła informacja o śmierci Marka Goliszewskiego, założyciela i wieloletniego prezesa Business Centre Club. Wiadomość o jego śmierci została podana na stronie tej organizacji.

Goliszewski studiował i ukończył warszawską Szkołę Główną Planowania i Statystyki, która obecnie działa pod nazwą Szkoły Głównej Handlowej oraz Uniwersytet Warszawski. W roku 1979 roku wstąpił do Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. Z jego inicjatywy w 1991 roku powstał Business Centre Club, organizacja, która zrzesza przedsiębiorców oraz pracodawców. Przez cały czas istnienia klubu był jego prezesem.

W okresie od 2002 do 2008 roku Goliszewski pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Trójstronnej Komisji ds. Społeczno – Gospodarczych oraz przewodniczącego Zespołu do spraw Dialogu Społecznego. W roku 2010 decyzją prezydenta Lecha Kaczyńskiego stał się członkiem Narodowej Rady Rozwoju.

Goliszewski założył także Radę Przedsiębiorczości, której był pierwszym przewodniczącym. Rada w założeniu jest forum współpracy pomiędzy przedstawicielami największych organizacji reprezentujących polskich przedsiębiorców i pracodawców. W ubiegłym roku ponownie został wybrany przewodniczącym tej organizacji.

W komunikacie na temat śmierci nie podano szczegółów ani jej przyczyn. Ponieważ nastąpiła ona dość nagle budzi to w społeczności internautów uzasadnione podejrzenia i domysły.