Zmarł lider zespołu Mr Sebii

W pierwszych dniach listopada zmarł niespodziewanie znany i lubiany gwiazdor, jeden z liderów zespołu Mr Sebii, Ireneusz Mielczarek. Artysta miał tylko 44 lata.

Ireneusz Mielczarek nie żyje

Pierwszy lakoniczny wpis pojawił się w dniu śmierci piosenkarza na stronie instagramowej profilu zespołu. Zawierał on czarno – białe zdjęcie zmarłego wraz z krótkim wpisem o treści „Dzisiejszy dzień jest okrutny”. Niedługo później było już jasne i wszyscy dowiedzieli się, że nie żyje jeden z członków zespołu. Kolejny wpis był już obszerniejszy i zawierał więcej informacji wraz z kondolencjami pozostałych członków grupy. Napisano, że w dniu 5 listopada rano zmarł nagle Ireneusz Mielczarek, znany też pod pseudonimem „Piękny Maniek”. Koledzy wspominali niezastąpionego i niezapomnianego akordeonistę, wieloletniego przyjaciela i członka zespołu, który był współtwórcą i współautorem niejednego wielkiego hitu grupy. Muzycy wyrazili żal, że już nie zagrają z nim więcej i życzyli zmarłemu, żeby teraz do jego muzyki w niebie tańczyli aniołowie.

Pod wpisem błyskawicznie pojawiały się kolejne komentarze z kondolencjami od internautów. Fani wyrazili solidarność z rodziną, przyjaciółmi oraz kolegami „Mańka” z zespołu.

Strata dla muzyki Disco Polo

Zespół współtworzony przez Mielczarka należy do nurtu Disco Polo. Gatunek ten znany, popularny i lubiany jest od wielu lat, królując na piknikach i festynach a przede wszystkim na weselach, które trudno sobie dziś wyobrazić bez tego rodzaju muzyki. Choć wielu muzyka taka kojarzy się wielu w pierwszej kolejności z Zenkiem Martyniukiem i jego hitami „Przez twe oczy zielone” albo „Życie to są chwile”.

Muzyka ta aktualnie przeżywa swój swoisty renesans i na rynku muzycznym działa wiele zespołów mrających i śpiewających w tym stylu. Jednym przysparza to popularności bardziej innym mniej. Jedną z grup, której udało się przebić do szerszej świadomości i zdobyć rzesze wiernych fanów jest właśnie grupa Mr Sebii, której członkiem był przez lata Ireneusz Mielczarek. Grupa ma na swoim koncie takie przeboje jak „Ona jest cudowna i wspaniała”, „Każdego dnia”, „Marzenia czy miłość” oraz „Zatańcz miła moja”.

Przyczyna śmierci nieznana

W oficjalnym komunikacie nie podano jaka była przyczyna śmierci, jednak podobnie jak w wielu przypadkach nagłej śmierci w ostatnim czasie, pojawiają się podejrzenia o związki z przyjętym preparatem covidowym. W tej sprawie nie ma jednak żadnego oficjalnego komentarza, ani potwierdzającego ani dementującego, a to sprzyja domysłom i powstawaniu najróżniejszych teorii.