Antifa w USA zbroi się na potęgę

Po werdykcie sądu amerykańskiego w słynnej sprawie Rittenhouse’a zawrzało w szeregach tamtejszej antify. Jej działacze otwarcie wzywają do użycia broni.

Werdykt sądu, zgodnie z którym Kyle Rittenhouse użył w obronie własnej broni podczas protestów Black Life Matters w Kenosha oznacza uniewinnienie oskarżonego. Przypomnijmy, w protestach tych liczne skrajnie lewicowe grupy wszczęły masowe burdy i protesty na ulicach amerykańskich miast. Aktywiści takich grup jak Rose City Antifa oraz Proud Boys po ogłoszeniu wyroku sądu wyszli na ulice między innymi w Portland w Oregonie.

Jak stwierdził konserwatywny dziennikarz Andy Ngo na podstawie zebranych danych, werdykt rozsierdził działaczy lewicowych grup do tego stopnia, że uznali oni iż wyrok stwierdzający samoobronę Rittenhouse’a stanowi dla nich niebezpieczeństwo i ewidentne zagrożenie. Jeśli bowiem sąd raz wydał taki wyrok, to może zrobić to ponownie w każdym innym przypadku, kiedy skrajne bojówki będą wszczynały zadymy, a osoby o konserwatywnych poglądach będą się przed tym aktywnie i czynnie bronić. Działacze antify wezwali zatem swoich zwolenników do wyposażenia bojówek w broń i jej użycia podczas manifestacji i masowych rozruchów.

Według Ngo po uniewinnieniu młodego konserwatysty na kontach internetowych należących do lewicowych działaczy z antify pojawiła się atmosfera histerii. Twierdzą oni, że mogą teraz zostać zastrzeleni podczas każdej burdy, w związku z tym wzywają towarzyszy do zdobywania broni na wszelkie sposoby. Wszystko po to, aby móc strzelać do drugiej strony „zanim zostaną zabici”. Wspomniany dziennikarz na dowód swoich tez o zbrojeniu się bojówek lewicy zamieścił w sieci liczne zrzuty ekranu dokumentujące takie wezwania.

W opinii wielu komentatorów wyrok ten może posłużyć prowokowanym przez różnorakie obce służby bojówkom antify za pretekst do wszczęcia regularnych burd i zamieszek w całych stanach na dużą skalę, co w konsekwencji może w znacznym stopniu sparaliżować wewnętrznie Stany Zjednoczone Ameryki Północnej a co za tym idzie, poważnie go osłabić.