Zmarł ksiądz Waldemar Sosnowski z parafii w Żabnie

We czwartek 20 stycznia w wieku 52 lat odszedł z tego świata ksiądz Waldemar Sosnowski pracujący w parafii w Żabnie.

Duchowny znany był ze swojego dobrego kontaktu z dziećmi i młodzieżą. Wielu wspomina go jako pogodnego, uśmiechniętego kapłana, który był niezwykle lubiany i ceniony. W parafii w Żabnie przejął po poprzednim wikarym głoszenie kazań dla dzieci. Robił to w inny sposób niż wcześniejszy kapłan. Chodził wśród dzieci i młodzieży po kościele z mikrofonem, dzięki czemu stał się bliższy najmłodszym, a kazania miały dzięki temu bardziej interaktywny charakter.

O nagłej śmierci duchownego poinformowały na swoich stronach w serwisach społecznościowych parafie, w których wcześniej pracował ksiądz mgr lic. Waldemar Sosnowski. Komunikat rzecz jasna pojawił się też na stronie aktualnej parafii w Żabnie, gdzie kapłan pełnił swoją posługę do ostatnich godzin swojego życia.

Ksiądz Waldemar Sosnowski urodził się w Ciężkowicach w roku 1970. Dzieciństwo i młodość przeżył mieszkając wraz z rodziną w parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Tarnowie. Maturę zdał w 1988 roku, a trzy lata później wstąpił do tarnowskiego Wyższego Seminarium Duchownego. Święcenia kapłańskie duchowny otrzymał w roku milenijnym 2000 z rąk biskupa Wiktora Skworca.

Pierwsze lata swojej kapłańskiej posługi ksiądz spędził w parafii w Łącku. Następnie trafił do Bochni do tamtejszej parafii Św. Mikołaja. Przez kolejne siedem lat pełnił posługę w Dębicy w parafii Matki Bożej Anielskiej, gdzie pełnił też funkcję duszpasterza osób niewidomych oraz był opiekunem Wspólnoty Rodzin Effatha. Po zakończeniu posługi w Dębicy kapłan trafił do Szczawnicy a następnie do parafii w Żabnie, która okazała się ostatnią. Równolegle z posługą wikariusza kapłan był też diecezjalnym koordynatorem Grup Odnowy w Duchu Świętym.

Pogrzeb zmarłego księdza odbył się w sobotę 22 stycznia. Msza z ceremonią pogrzebową odprawiona została o godzinie 13 w kościele Ducha Świętego w Żabnie, po której ciało pochowano na tamtejszym cmentarzu parafialnym.