Zmarł Kamil Durczok

Nad ranem we wtorek 16 listopada zmarł znany dziennikarz Kamil Durczok. W poniedziałek wieczorem w stanie ciężkim trafił do szpitala w Katowicach, a informacja o jego śmierci pojawiła się w mediach następnego dnia. Zgodnie z oficjalną informacją przyczyną zgonu była przewlekła choroba, jednak wokół całej sprawy pojawiły się też niepokojące domysły związane z opublikowanym niedawno przez dziennikarza tweetem, w którym informował on o przyjęciu preparatu przeciwko covid 19.

Sprawa nie jest jasna i jednoznaczna, bowiem, jak wiadomo, zmarły borykał się za życia z licznymi problemami, w tym natury zdrowotnej. Po publikacji wspomnianego tweeta w sieci nastąpił wysyp komentarzy łączących śmierć 53 letniego dziennikarza z przyjęciem kolejnej dawki preparatu pomimo, że związek ten nie został oficjalnie potwierdzony. Internauci śledzący podobne zagadkowe śmierci bardziej i mniej znanych osób, które zmarły zastanawiająco niedługo po iniekcji wysuwają wnioski, które łączą ze sobą oba wspomniane fakty. Trudno jednak ostatecznie i definitywnie stwierdzić, czy oficjalnie podane przyczyny, czyli zaostrzenie przewlekłej choroby i zatrzymanie krążenia nie mają absolutnie nic wspólnego z wcześniejszym szczepieniem. Możliwość taka istnieje, choć nie została jak dotąd udowodniona.

Kariera dziennikarza

Kamil Durczok był wieloletnim dziennikarzem, najpierw radiowym, a następnie telewizyjnym. W wieku 24 lat został dyrektorem rozgłośni radiowej TOP FM. W późniejszym okresie, od 1993 do 2006 roku związany był z Telewizją Polską. Po zakończeniu pracy w mediach publicznych przez kolejne 9 lat był głównym prowadzącym program TVN Fakty, a w latach 2005-2007 prowadził też Kontrwywiad w radiu RMF FM. Między 2016 a 2019 rokiem pracował jako wydawca i redaktor w serwisie Silesion.pl. W latach 2016-2017 można go było zobaczyć na antenie Polsat News w programie „Brutalna prawda. Durczok ujawnia”, przemianowanym później na „Durczokrację”, gdzie był głównym prowadzącym.

Dziennikarz został laureatem wielu branżowych nagród, w tym Grand Press dla Dziennikarza Roku w roku 2000. Otrzymał też w 2004 roku Wiktora dla wysoko cenionego dziennikarza, komentatora oraz publicysty a cztery lata później Złotą Telekamerą w kategorii „Informacje”. Od wielu lat Durczok zmagał się z problemami zdrowotnymi, w 2002 roku zdiagnozowano u niego nowotwór. O walce z nim napisał książkę pt „Wygrać życie”. W 2020 roku przyznał się publicznie, że mierzył się też z alkoholizmem oraz depresją. Po jego śmierci świat mediów już nigdy nie będzie taki sam.