Zmarł czeski trener Miroslav Copjak zasłużony dla polskich klubów

Świat polskiej piłki obiegła smutna wiadomość o niespodziewanej śmierci znanego trenera Miroslava Copjaka. Zmarły miał 58 lat.

Choć z pochodzenia był Czechem w swojej karierze trenerskiej prowadził aż 11 klubów w różnych stronach Polski. O nagłym odejściu Copjaka poinformował CSK Piast Cieszyn, z którym trener związany był zaledwie od początku aktualnego sezonu 2021/2022.

W komunikacie podano informację o nagłej śmierci trenera cieszyńskiego beniaminka. Niniejszym lokalna drużyna seniorów została chwilowo bez stałego trenera. Członkowie i zarząd klubu przekazali za pośrednictwem oficjalnej strony kondolencje pogrążonej w żałobie rodzinie oraz znajomym i przyjaciołom zmarłego. Nie podano przyczyny nagłej śmierci, ani tego czy zmarły trener był zaszczepiony na covid, co w świecie sportu ostatnio coraz częściej nie jest bez związku z nagłymi zgonami.

Miroslav Copjak od wielu już lat związany był zawodowo nie z czeską a polską piłką nożną trenując od około 20 lat z 11 polskimi klubami. Już w 2003 roku dzięki jego metodom szkoleniowym drużyna Świt Nowy Dwór Mazowiecki awansowała do Ekstraklasy. W późniejszym czasie trenował między innymi zespół Odry Opole, Zagłębie Sosnowiec, Resovia Rzeszów oraz drużynę Odra Wodzisław Śląski. Poza Polską był także szkoleniowcem w Republice Czeskiej oraz na Słowacji.

Funkcję trenera w cieszyńskim CKS Piast, grającym w lidze okręgowej Copjak objął niecałe sześć miesięcy temu, zaledwie w lipcu bieżącego roku. Mimo krótkiego okresu poprowadził zespół do gry aż 15 razy, z czego większość, bo aż 9 z tych spotkań zakończyło się zwycięstwem cieszyńskiej drużyny. Dwa mecze zostały zremisowane a pozostałych 4-ech nie udało się wygrać i cieszyniacy zakończyli je jako przegrani.