W wieku 67 lat zmarł były polityk i współzałożyciel Prawa i Sprawiedliwości Ludwik Dorn. O śmierci poinformował serwis Interia powołując się na polityków tej partii. Oficjalnie fakt ten potwierdzili urzędnicy jednego z ministerstw a za nimi także „Super Express oraz Polskie Radio.
Ludwik Dorn był posłem na Sejm przez blisko dwie dekady w latach 1997 – 2015. W tym czasie był wicemarszałkiem a później marszałkiem Sejmu, ministrem spraw wewnętrznych i administracji oraz wicepremierem w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza okresie rządów PiS w latach 2005 – 2007. Wraz z braćmi Kaczyńskimi był jednym ze współzałożycieli tej partii.
Prywatnie zmarły polityk był żonaty i miał cztery córki. W okresie PRL-u był działaczem opozycji w Komitecie Obrony Robotników. Dorn ukończył socjologię na Uniwersytecie Warszawskim. W związku z działalnością opozycyjną w sierpniu roku 1980 przebywał w areszcie, jednak został z niego zwolniony w efekcie Porozumień Sierpniowych. Zaledwie miesiąc później dołączył do „Solidarności”. W trakcie stanu wojennego musiał się przez półtora roku ukrywać, ponieważ był ścigany listem gończym.
Ludwik Dorn w 1989 roku sprzeciwiał się obradom Okrągłego Stołu. Wspólnie z Antonim Macierewiczem założył wówczas Zjednoczenie Chrześcijańsko – Narodowe, które jednak opuścił zaledwie kilka tygodni później. Rok później zaczął bliską współpracę z Jarosławem Kaczyńskim. Podczas prezydentury Lecha Wałęsy pracował w jego kancelarii, jednak odszedł z niej wraz z Kaczyńskimi. Cała trójka założyła później Porozumienie Centrum.
Choć w 2015 roku popierał Andrzeja Dudę w wyborach prezydenckich to jednak kilka miesięcy później startował w wyborach do Sejmu z list Platformy Obywatelskiej, nie odnosząc jednakże sukcesu.
Oficjalnie nie podano co było przyczyną śmierci polityka, co jak nietrudno zgadnąć, sprzyja spekulacjom i domysłom.