Zawodnik MMA trzecim podejrzanym w sprawie zabójstwa na Nowym Świecie

Prokuratura poinformowała o identyfikacji trzeciego podejrzanego o udział w zabójstwie, do którego doszło na Nowym Świecie w Warszawie. Jak się okazało jest nim zawodnik walk mieszanych MMA Dawid Mirkowski.

W piątek 27 maja prokurator Aleksandra Skrzyniarz przekazała Polskiej Agencji Prasowej, że sąd podjął decyzję o zastosowaniu tymczasowego aresztu dla trzeciego zidentyfikowanego podejrzanego w sprawie głośnego zabójstwa na Nowym Świecie 8 maja.

24-letni Dawid Mirkowski jest, jak dowiedziała się nieoficjalnie PAP, zawodnikiem mieszanych sztuk walki MMA. Tu trzecia osoba zamieszana w sprawę oprócz 23-letniego Sebastiana Włodarczyka i 27-letniego Łukasza Goławskiego, którzy są już poszukiwani listami gończymi.

Jak podkreśliła rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie, dzięki decyzji o tymczasowym aresztowaniu prokurator mógł wydać list gończy za mężczyzną. Zdjęcie z wizerunkiem podejrzanego pojawiło się na policyjnej stronie tego samego dnia dołączając do pozostałej dwójki poszukiwanych.

Dawid Mirkowski jest zawodnikiem mieszanych sztuk walki czyli MMA. W przeszłości reprezentował między innymi warszawski klub Garuda Muay Thai Gym. W swojej karierze stoczył co najmniej kilkanaście walk biorąc udział także w galach DSF, KOK oraz Wirtuoz.

29-latek został zamordowany nad ranem w niedzielę 8 maja na warszawskim Nowym Świecie. Do jednego ze sklepów przy tej alei wszedł ranny mężczyzna, który jak się okazało został kilkukrotnie pchnięty ostrym narzędziem, prawdopodobnie nożem. Na miejsce natychmiast wezwano policję oraz służby ratunkowe, lecz pomimo pomocy medycznej udzielonej przez ratowników a następnie lekarzy w szpitalu, życia ofiary nie udało się uratować i mężczyzna zmarł.