Zaszczepieni chorują na wariant omicron

W Polsce wykryty został drugi przypadek wariantu omikron koronawirusa, o czym poinformowano na konferencji prasowej z udziałem rzecznika Ministerstwa Zdrowia. Według Wojciecha Andrusiewicza zakażona jest trzyletnia dziewczynka ze stolicy.

Podczas spotkania z dziennikarzami podano też informację, iż w pełni zaszczepieni rodzice dziewczynki także byli nosicielami i wykazywali objawy nowego wariantu. Mimo że sama dziewczynka nie ma objawów, a występują one u jej rodziców to cała rodzina została poddana izolacji domowej. Według rzecznika przyczyną zakażenia rodziców dziecka był ich długotrwały kontakt z córką.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia zakomunikował jednocześnie, że cała grupa przedszkolna mająca z dziewczynką kontakt trafiła już wcześniej na kwarantannę z uwagi na fakt wykrycia wirusa u jednego z jej kolegów. Nie ma jednak potwierdzenia, iż w jego przypadku wykryto nowy wariant. Prawdopodobnie zostanie podjęta decyzja o poddaniu testom zarówno rodziców jak i wszystkich dzieci z grupy.

Przypadek ten zdaje się kolejny raz potwierdzać, że uchodzące dotąd za tzw teorie konspiracyjne teorie się potwierdzają i osoby po przyjęciu preparatu na covid są podatne na zakażenie w nie mniejszym stopniu niż ci, którzy na to się nie zdecydowali.

Namacalnie przekonujemy się, że artykułowane od miesięcy przez naukowców i badaczy ostrzeżenia przed pochopnym przyjmowaniem tzw. szczepionek na covid się sprawdzają. Niejeden niezależny uczony w rozmowach oraz publikacjach podnosili często kwestię natury tych specyfików. Mówili wprost, że zadaniem produktów nazywanych szczepionkami jest jak najszersze rozprzestrzenianie transmisji tego stworzonego w laboratorium wirusa. Celem tego ma być wdrożenie w życie projektu o nazwie „Agenda 2030”, na temat którego też wycieka już coraz więcej informacji potwierdzających jego prawdziwość.

Z każdym tygodniem i miesiącem, w związku z nowymi danymi coraz trudniej jest już ignorować znaki wskazujące na to, że uczeni ci mieli oni rację co do natury eksperymentalnych preparatów na covid i tego jak naprawdę działają.