Zajęcia z tańca na rurze podczas parady równości w USA

Ostatnia parada równości w Pensylwanii w USA wywołała dość powszechne oburzenie po tym, jak zorganizowano w jej trakcie zajęcia tańca na rurze dla dzieci.

Po paradzie równości w Harrisburgu w Pensylwanii wybuchła lawina głosów oburzenia wywołana działalnością aktywistów LGBT, którzy w trakcie wydarzenia wydarzenia zaczęli uczyć dzieci tańca na rurze w miejscu publicznym. Materiał wideo z tej kontrowersyjnej imprezy obiegł sieć dzieląc społeczność komentatorów internetowych na zwolenników i przeciwników.

Jako jeden z pierwszych nagranie z parady równości w Harrisburgu w stanie Pensylwania zamieścił w serwisie Twitter użytkownik Libs of TikTok, czym wywołał lawinę skrajnych komentarzy i reakcji. W materiale widać między innymi rurę do striptizu, którą aktywiści LGBT wykorzystali do uczenia dzieci erotycznego tańca na rurze. Jeszcze przed weekendem materiał zdążyło obejrzeć ponad 750 tysięcy widzów.
Nagranie zarejestrowano w trakcie wydarzenia zorganizowanego przez organizację non – profit Pride Festival of Central PA zwaną też PrideFest of Central PA, która odpowiada za coroczne trzydniowe wydarzenie „dumy gejowskiej”. Parada bowiem odbywa się za każdym razem w Harrisburgu w Pensylwanii.

Filmik wywołał niemałe kontrowersje w społeczności internetowej bynajmniej nie tylko w USA, ale i w innych krajach. Niemało internautów wyrażało w komentarzach swoje oburzenie domagając się stanowczo zakazu organizowania tego rodzaju wydarzeń demoralizujących dzieci. Z drugiej strony pojawiły się jednak też głosy broniące aktywistów LGBT i ich działalność. Pojawiały się komentarze, że przecież Pole dance jest legalną forma ćwiczeń tak jak striptiz.

Dodatkowo parada równości odbyła się z pełnym poparciem gubernatora Pensylwanii, który nawet z tej okazji wystosował oficjalny list, w którym poparł wydarzenie „dumy gejowskiej”. Także ten fakt wywołał falę komentarzy i pytań kierowanych bezpośrednio do gubernatora z Partii Demokratycznej Toma Wolfa. Takowe zadał najwyższemu stanowemu urzędnikowi między innymi autor nagrania, użytkownik Libs of TikTok pytając, czy gubernator akceptuje takie działania.