Zabójstwo w warszawskim salonie gier. Zarzuty dla 43-letniego mężczyzny

Warszawska policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o dokonanie brutalnego zabójstwa w jednym z salonów gier w regionie. 43-latek podejrzany o zabójstwo 35-letniego mężczyzny trafił do aresztu.

Do tragedii doszło w salonie gier w Ostrowii Mazowieckiej. Ofiarą był 35-latek, jeden z z jego klientów. Zatrzymany 43-letni podejrzany nie jest jedynym zatrzymanym w sprawie, bowiem ten sam środek zapobiegawczy zastosowano też wobec trójki innych, którzy byli uczestnikami zajścia w salonie. Usłyszeli oni zarzut odziały w bójce zakończonej skutkiem śmiertelnym.

Polska Agencja Prasowa, powołując się na rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce Elżbiety Edyty Łukasiewicz poinformowała w sobotę 25 czerwca o zatrzymaniu piątki podejrzanych o udział w zabójstwie 35-latka w salonie gier. Jak podano są to mężczyźni w wielu 43, 60 lat, dwójki w wieku 31 lat oraz 23-letnia kobieta.

Zarzut zabójstwa przy użyciu noża usłyszał 43-latek, któremu także postawiono zarzut udziału w bójce o skutkach śmiertelnym, tak jak pozostałym zatrzymanym. O tymczasowym aresztowaniu sprawcy zadecydował Sąd Rejonowy w Ostrowi Mazowieckiej w piątek 24 czerwca. W przeciwieństwie do mężczyzn, jedyna kobieta zatrzymana w związku ze sprawą zabójstwa usłyszała zarzut zacierania śladów oraz nieudzielenia ofierze pomocy. Nie została ona zatrzymana w areszcie, a zastosowano wobec niej inny środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Do zabójstwa 35-latka doszło we wtorek 21 czerwca około. Ciało martwego mężczyzny znaleziono około północy przed jednym z salonów gier w Ostrowii Mazowieckiej. Po przeprowadzonej autopsji wykazano, że zmarł on wskutek głębokiej rany kłutej pod łopatką zadanej prawdopodobnie za pomocą noża. Analizując zapisy monitoringu śledczy ustalili, że zabójstwo miało miejsce wewnątrz salonu. Miejscowi mieszkańcy są zszokowani tą brutalną zbrodnią, do której doszło w ich mieście.