Wydano nakaz aresztowania w związku z zabójstwem na Nowym Świecie w Warszawie

Prokuratura wydała nakaz aresztowania w związku z brutalnym zabójstwem na Nowym Świecie w Warszawie.

Śledczym udało się ustalić tożsamość dwójki podejrzanych o dokonanie zabójstwa na Nowym Świecie, do którego doszło w nocy z 8 na 9 maja. Do jednego ze sklepów wszedł zakrwawiony mężczyzna, który chwilę wcześniej został dźgnięty nożem przez nieznanych wówczas sprawców. Na miejsce niezwłocznie wezwano policję oraz pogotowie. Pomimo reanimacji i przewiezienia do szpitala zaatakowany 29-letni mężczyzna zmarł. Informacja ta lotem błyskawicy obiegła cały kraj wywołując falę komentarzy.

O wydaniu nakazu aresztowania poinformował w piątek 20 maja Minister Sprawiedliwości i Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro podając też personalia podejrzanych. Ustalono, że poszukiwanymi są Sebastian W. oraz Łukasz G. . Jak podkreślił minister z uwagi na charakter sprawy i niezwykłą brutalność sprawców bezpośredni nadzór nad postępowaniem objęła Prokuratura Krajowa. Ziobro zaznaczył, że sprawcy muszą być ukarani szybko i surowo.

Kilka dni po zdarzeniu śródmiejska policja opublikowała zdjęcia wizerunku mężczyzny, który miał mieć związek z zabójstwem. Zastanawiający jest fakt, że uzyskanie materiału z monitoringu i odnalezienie kadru z czytelnym zdjęciem podejrzanego zajęło śledczym tyle czasu. Wielu obserwatorów i komentatorów uważa to za podejrzane, co sprzyja óżnego typu domysłom i spekulacjom.