Usunięcie brytyjskiego homoseksualnego parlamentarzysty z Partii Konserwatywnej

Należący do brytyjskiej Partii Konserwatywnej homoseksualny poseł został z niej usunięty z uwagi na zarzuty pedofilskie.

W związku z zarzutami o pedofilię jeden z posłów konserwatywnej partii w Wielkiej Brytanii został wydalony z jej szeregów. Mowa o 48-letnim pośle, który skończył swoją karierą parlamentarną z dniem 11 kwietnia. Został wyrzucony z partii w trybie natychmiastowym, po tym jak sąd Southwark w Londynie orzekł jego winę. Były już parlamentarzysta początkowo miał zostać zatrzymany, jednak decyzją sądu został zwolniony za kaucją, w związku z czym pozostanie na razie na wolności aż do wydania wyroku w późniejszym terminie.

Poseł Imran Khan usłyszał zarzut molestowania seksualnego 15-letniego nastolatka. Do incydentu miało dojść już w 2008 roku, kiedy to oskarżony spił ofiarę podając jej alkoholowy gin. W takim stanie miał zabrać go do pokoju w hotelu, gdzie położył na łóżku i usiłował namawiać na oglądanie materiałów pornograficznych. Później doszło też do napaści seksualnej ze strony oskarżonego.

Ofiara, wówczas nastolatek zeznał przed sądem, że w obecności deputowanego i niego w pokoju czuł się „przestraszony, bezbronny, sparaliżowany, wstrząśnięty i zaskoczony”. Dodał, że pod wpływem strachu najszybciej jak mógł wyskoczył z łóżka a następnie uciekł, by nie pozostawać sam na sam se sprawcą. Homoseksualny, wówczas 34 -letni Imran Khan zaprzeczał przed sądem, że dokonał jakiejkolwiek „napaści seksualnej”.

Oskarżony Khan to deputowany do brytyjskiej Izby Gmin z Wakefield, w West Yorkshire położonego w północnej Anglii.