UE zakaże hodowli zwierząt? Szokujący wniosek złożony do Komisji Europejskiej

Choć brzmi to niczym pomysł z dystopijnej wizji przyszłości to do Komisji Europejskiej wpłynął wniosek zakładający likwidację hodowli zwierząt.

Jak poinformowano w ramach unijnej inicjatywy obywatelskiej aktywiści antyhodowlani złożyli do Komisji Europejskiej wniosek, który zakłada całkowitą likwidację hodowli zwierząt w Unii Europejskie.

Za całe zamieszanie odpowiadają aktywiści z organizacji End The Slaughter Age, o profilu, jak nietrudno zgadnąć, lewicowym. Po złożeniu wniosku inicjatorzy mają teraz rok czasu na to, aby w minimum siedmiu krajach Unii Europejskiej zebrać nie mniej niż milion podpisów. W przypadku, kiedy im się powiedzie, wówczas Komisja Europejska będzie musiała rozpatrzyć wniosek.

W myśl założeń projektu pierwszym krokiem przy jej hipotetycznym wdrażaniu miałoby być wyeliminowanie uboju zwierząt a końcowym całkowity zakaz hodowli zwierząt na terenie Unii Europejskiej.

Aktywiści nie kryją się z tym, że obarczają hodowców zwierząt za zmiany klimatu na świecie. Uważają oni, że konsumpcja tradycyjnego mięsa powoduje między 15 a 51% emisji gazów cieplarnianych. Po „obdarciu” tych ekologicznych wierzeń z warstwy ideologicznej okazuje się, że rzetelne badania naukowe nie potwierdzają tak dużego wpływu. Faktycznie jest on o wiele niższy nie przeszkadza to jednak aktywistom ślepo wierzyć w swoje przekonania.

Organizacja jako alternatywę dla spożywania tradycyjnego mięsa proponuje tzw. rolnictwo komórkowe pozwalające na produkcję mięsa, mleka, jaj, kości, skóry oraz innych organicznych materiałów sztucznie w laboratorium, a także dania z warzyw imitujące mięso.