Terroryści islamscy przenikają do Polski wsród uchodźców

Jak się okazuje do Polski, wykorzystując masowy napływ Ukraińców, próbują przeniknąć terroryści islamscy. Służby jednak stają na wysokości zadania i wyłapują niepożądane osoby, choć z pewnością sito na granicy nie jest stuprocentowo szczelne.

Służby pracujące na polsko – ukraińskiej granicy regularnie wyłapują niepożądane i stanowiące zagrożenie osoby. Poinformowano między innymi o zatrzymaniu próbującej przekroczyć granicę terrorystkę Państwa Islamskiego.

Straż i służby graniczne nierzadko wyłapują wśród uchodźców z Ukrainy osoby poszukiwane listami gończymi. Na czterech przejściach granicznych w okolicy Przemyśla w ostatnich kilku tygodniach, jak informuje rzecznik i prokurator Marta Pętkowska, były 33 przypadki takich niebezpiecznych osób, które usiłowały ją przekroczyć.

Przemyska prokuratura zajmuje się sprawami osób zatrzymanych na granicy między innymi tych na przejściu w Medyce, Korczowej oraz przejściu kolejowym w samym Przemyślu Mościskach. Jak informuje tamtejsza prokurator obecnie w jej oddziale toczy się 30 takich spraw przeciwko groźnym przybyszom próbującym się dostać do naszego kraju. Część z nich nie może być jednak procedowana dalej ze względu na braki formalne w dokumentacji. Prokurator dodała jednak, że nie wchodzi w grę wydanie zatrzymanych Federacji Rosyjskiej.

Ze wszystkich zatrzymanych w 15-tu przypadkach prokuratura wystąpiła z wnioskiem o areszt do sądu. W przypadku jednej z zatrzymanych osób zastosowano inny środek zapobiegawczy. Pękalska podkreśliła, że chodzi o osoby poszukiwane w związku z popełnieniem ciężkich przestępstw przeciw życiu, zdrowiu oraz innych poważnych naruszeń prawa. Rzeczniczka przemyskiej prokuratury nie chciała natomiast komentować i odnosić się do zatrzymania w piątek rano terrorystki związanej z Państwem Islamskim, o czym poinformowało Radio Zet. Zatrzymana czeka teraz w areszcie na decyzję sądu.