Tajemnicze beczki z nieznaną substancją znalezione blisko Odry

W bezpośrednim sąsiedztwie znalezione zostały beczki zawierające niezidentyfikowaną substancję. Akcję podjęły odpowiednie służby.

Niepokojącego odkrycia dokonano w niedzielę 14 sierpnia po polskiej stronie rzeki Odry nieopodal Czelina, miejscowości na Pomorzu Zachodnim. Na miejsce niezwłocznie wezwano strażaków oraz Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska. Ci pierwsi bez zbędnej zwłoki podjęli stosowne działania. Jak ustalono, beczki znalezione zostały na jednej z tamtejszych ślepych polnych dróg.

Gazeta Wyborcza podała, że znalezionych zostało sześć beczek, jednak strażacy przeczesują rzekę aby wykluczyć lub potwierdzić istnienie kolejnych pojemników. Nadal jednak nie wiadomo co jest w ich wnętrzu bowiem nie zostały jak dotąd otarte. Jest wysoce prawdopodobne, że zawartość stanowi substancja ropopochodna.

Służby przyjęły zgłoszenie o odkryciu beczek w niedzielne popołudnie. Na miejsce skierowano odpowiednie służby, straż pożarną z jednostki przystosowanej do działań w przypadku wystąpienia zagrożenia chemicznego. oraz policję. Po godzinie 16 dotarł tam także Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska.

Na chwilę obecną informacje są nadal szczątkowe. Zdawkowe potwierdzenie znalezienia pojemników przekazała w rozmowie z gazetą „Fakt” przedstawicielka biura prasowego na Komendzie Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.