Tajemnicza śmierć radnego z Sosnowca

Nagła i niespodziewana śmierć radnego z Sosnowca spadła niczym grom z nieba na tamtejszych radnych. Paweł Wojtusiak zmarł 23 grudnia 2021 roku w wieku 36 lat.

Smutną informacje podał do wiadomości publicznej prezydent miasta Sosnowiec Arkadiusz Chęciński. Znany lokalny polityk zmarł nagle pomimo dobrej kondycji zdrowotnej, co jest tym bardziej zaskakujące. Prezydent napisał, że trudno mu uwierzyć w to co się stało i tak jak w każdym tego typu przypadku ma trudność w przekazywaniu takich informacji. Prezydent wspomina zmarłego jako dobrego człowieka i radnego oddanego sprawom miasta.

Zmarły samorządowiec był miejskim radnym od 2010 roku. W lokalną społeczność zaangażował się już rok wcześniej w 2009 roku, kiedy to wspólnie ze swoimi znajomymi aktywnie działał na rzecz utworzenia Rady Dzielnicy na Środuli.

Radny Wojtusiak cieszył się wśród lokalnej społeczności ogromnym zaufaniem, co pokazały jego wyniki w wyborach i nie tylko. Także dzięki niemu zaszły też istotne na wspomnianej Środuli. Prezydent zakończył swój wpis składając kondolencje rodzinie oraz bliskim zmarłego samorządowca.

Kondolencje złożyli także koledzy samorządowcy z sosnowieckiej Rady Miasta. Jako wspaniałego człowieka wspominają go także znajomi. Niektórzy nie mogą uwierzyć, że nie ma go już wśród żywych.

Brak jest oficjalnego komunikatu na temat tego, co było przyczyną przedwczesnej śmierci radnego. Nie wiadomo czy Paweł Wojtusiak przyjął preparat na covid, będący w niejednym przypadku bezpośrednią bądź pośrednią przyczyną nagłej śmierci wśród młodych i osób w średnim wieku. Internauci jednak wiedzą swoje i w niejednym komentarzu dają upust swoim dociekiwaniom i podejrzeniom, które wcale nie muszą się okazać bezzasadne.