Straty Rosjan są gigantyczne. Przecieki z zamkniętego spotkania

Rosyjskie straty na Ukrainie są gigantyczne. Taki komunikat przekazała telewizji CNN Kongresmenka Demokratów Elissa Slotkin.

Polityk wraz z innymi parlamentarzystami brała udział w zamkniętym briefingu z przedstawicielami administracji USA gdzie przekazane zostały informacje odnośnie faktycznych strat rosyjskich w konflikcie na Ukrainie. Jak przekazała we środę 27 lipca w rozmowie z CNN, parlamentarzystów poinformowano, że Rosja straciła już 75 tysięcy swoich żołnierzy, którzy zostali zabici bądź odnieśli rany.

Kongresmenka a zarazem była funkcjonariuszka CIA przyznała, że 75 tysięcy to ogromna liczba. Dodała, że według obecnej wiedzy administracji USA w walki na Ukrainie zaangażowane jest aktualnie już ponad 80 % wszystkich rosyjskich sił lądowych. Duża część z nich ma być też „zmęczona” przeciągającą się operacją wojskową.

Zbliżone dane podawał w ubiegłym tygodniu dyrektor CIA Bill Burns wskazując, że śmierć poniosło dotychczas 15 tysięcy rosyjskich żołnierzy. Nie podał jednak szacunkowej ilości rannych. Z kolei szef brytyjskiego MI6 mówiąc o liczbach zabitych wskazał, że według niego podana ilość 15 tysięcy jest bardzo „ostrożną” ocena sytuacji i próbą oszacowania faktycznych strat strony rosyjskiej w trwającej już pół roku wojnie.