Satanistyczna organizacja wśród promujących sobotni marsz LGBT w Warszawie

W sobotę 25 czerwca w Warszawie odbył się kolejny już tęczowy przemarsz. Wśród wspierających go środowisk znalazła się organizacja satanistyczna.

Marsz równości w stolicy miał iście międzynarodowy charakter. Swój udział i wsparcie dla organizatorów wydarzenia wyrażały nie tylko polskie tęczowe środowiska ale i te z zagranicy. Do imprezy dołączyła się między innymi ukraińska KyivPride.

Jeszcze przed sobotnią imprezą LGBTRTV swój udział w niej zapowiedział między innymi prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. W trakcie wydarzenia reklamowały się duże banki oraz znane korporacje.

Lista organizacji i podmiotów

W sieci w ostatnich dniach można było znaleźć grafikę zawierającą listę poszczególnych biorących udział w wydarzeniu podmiotów z wyszczególnieniem sektorów marszu, w których będą się znajdować ich przedstawiciele. I tak, w pierwszym sektorze szli czołowe osobistości i członkowie tęczowych organizacji z Polski i całego świata takich jak Parada Równości, KyivPride, European Pride Organisers Association, Koalicja Miast Maszerujących czyli Polish Prides Alliance a także Doplomats for Equality.

W sektorze numer 2 pojawiły się liczne fundacje między innymi takie jak Lambda Warszawa, Kropka nad Bi, Fundacja Ocalenie zajmująca się pomocą dla uchodźców oraz domagająca się „pełnej akceptacji LGBT+ w Kościołach i w społeczeństwie Wiara i tęcza. Nie zabrakło też tu Amnesty International, organizacji My Rodzice a także Asfery. Były też marki kosmetyczne takie jak choćby NYX, które wraz z Converse proponują makijażowe warsztaty dla osób zmiennopłciowych oraz niebinarnych.

Przedstawiciele świata polityki i biznesu

W tegorocznym marszu nie mogło zabraknąć też elementów politycznych. Byli przedstawiciele MAM DOŚĆ 2023 Marianny Schreiber, Nowej Lewicy, Partii Razem oraz Partii Zieloni. Zgodnie z zapowiedzią pojawili się też członkowie Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, organizacji Cień Mgły: oddolne wsparcie Strajku Kobiet, a ponadto podmiotów Miasto jest Nasze i Obywatele RP. Wśród banków i korporacji, które pojawiły się na imprezie wymienić należy Citi, Nordeę, Credit Suisse, NatWest, Linklaters, BNP Paribas, Marsh McLennan, bank JP Morgan, Goldman Sachs, Michael Page, wytwórnię filmową Paramount, platformę VOD Netflix, Microsoft, Levi’s a nawet Google i HP.

Na miejscu pojawili się też członkowie założonej przez europosła Roberta Biedronia Kampanii Przeciw Homofobii, podmiotuLGBTQIA+ Architekci Inżynierowie Projektanci, Queerowego Ruchu Akademickiego Politechniki Warszawskiej oraz Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego. Na liście znalazła się także, co szokuje, choć nie jest wielkim zdziwieniem, satanistyczna organizacja Global Order of Satan. Jej obecności zapewne nie była świadoma zdecydowana większość uczestników.