Rosyjska armia szkoli delfiny na Morzu Czarnym

Jak podały rumuńskie media Rosjanie mają wykorzystywać przeszkolone delfiny na Morzu Czarnym. Mowa o wykorzystaniu tych zwierząt przez armię Federacji Rosyjskiej do celów militarnych.

Pomysł wykorzystania tych morskich ssaków nie jest nowy, bowiem od lat w tym samym celu wykorzystuje te zwierzęta armia USA.
Rumuński dziennik „Ziare” napisał o tym procederze w czwartkowym wydaniu powołując się na pochodzące z amerykańskich źródeł zdjęcia satelitarne, na których wyraźnie widać, że Rosjanie w bazie morskiej w Sewastopolu na Krymie szkolą delfiny do walki.

Zdaniem ekspertów wojskowych, zwierzęta te mają być przygotowywane do działań, w celu ochrony rosyjskiej floty przed potencjalnym atakiem okrętów podwodnych przeciwnika.

Rumuńskie media zauważają, że po wyposażeniu w uprzęże z kamerami do monitoringu delfiny mogą pomóc marynarce nie tylko w obronie, ale także są w stanie wydobywać spod wody przedmioty bądź odstraszać wrogich nurków.

Dziennik „Ziare” przypomina, że Rosja trenowała już w przeszłości trenowała delfiny w celach militarnych, dodając jednak, że znaczna ich część opuściła w 2013 roku szkolenia i prawdopodobnie udała się wówczas na gody.