Robert Lewandowski w centrum uwagi hiszpańskich mediów

Po przeprowadzce do Hiszpanii Robert Lewandowski znalazł się w centrum uwagi tamtejszych mediów. Dziennikarze zainteresowali się osobą polskiego piłkarza zauważając między innymi, że ma on na Balearach wartą 3,5 mln euro posiadłość.

Media hiszpańskie śledzą przygotowania FC Barcelony do jej meczu w Dallas z Juventusem Turyn. Choć nie jest to na razie oficjalnie ogłoszone to spekulują, że w Polak powinien się znaleźć w głównym składzie „Dumy Katalonii” z uwagi na swoją wysoką formę. Jest szansa na to, że polski piłkarz wystąpi nie z numerem 12, a ze swoją ulubioną 9, co wiąże się z tym, że odchodzący z FC Barcelona Memphis Depaya miałby pozostawić Polakowi swój dotychczasowy numer. Dziennikarze zwracają uwagę na przedsiębiorczość nowego nabytku klubu i wskazują na posiadaną przez niego willę o wartości 3,5 mln euro.

Madrycki dziennik „AS” podkreśla, że Robert Lewandowski to nie tylko jeden z czołowych piłkarzy świata, ale też sprawnie poruszający się w biznesowym świecie przedsiębiorca posiadający w sumie kilka wartościowych luksusowych nieruchomości, w tym tą na Majorce.

Dziennik zauważa, że choć aktywność biznesowa polskiego piłkarza jest dyskretna a on sam nie obnosi się z posiadanym majątkiem, między innymi nieruchomościami i luksusowymi samochodami, to jednak niejednokrotnie był widziany jako kierowca samochodów marek Ferrari, Porsche, Maserati, Bentleya, Mercedesa i Audi.

Gazeta przypomina też, że Lewandowski prowadzi inwestycje nie tylko w branżach związanych bezpośrednio ze sportem, ale też np. w marketingu, PR, gastronomii oraz grach komputerowych. Wraz z firmą 4F Polak angażuje się też w rozwój swojej marki odzieżowej oraz obuwia sportowego RL9. Dziennik oczywiście odnotowuje, że piłkarza w jego działalności wspiera żona Anna, która jest specjalistką od spraw dietetyki. Gazeta zauważa, że to w dużej mierze jej zasługa, że jadłospis piłkarza jest oparty o zdrowe odżywianie.