Rekordy zakażeń omikronem na Wyspach Brytyjskich pomimo masowych szczepień

Na Wyspach Brytyjskich spełniają się czarne scenariusze. Przy wysokim stopniu wyszczepienia populacji notowane są kolejne rekordy zakażeń od początku całej pandemii.

W Wielkiej Brytanii minionej doby odnotowano rekordową ilość nowych zakażeń covid na poziomie 78 610 przypadków. Do poziomu 4671 wzrosła też potwierdzona ilość osób z potwierdzonym wariantem omikron. Powoduje, to, że dzienny bilans nowych wykrytych tzw. zakażeń jest wyższy od dotychczasowego rekordu z 8 stycznia bieżącego roku o 10,5 tysiąca przypadków. Wówczas to na Wyspach w najlepsze trwał szczyt drugiej fali. Odnotowane liczby są o 19 tysięcy wyższe od tych z wtorku oraz o 27,5 tysiąca większe niż we środę tydzień temu.

Czynniki oficjalne podają iż zasadniczo za większość tego wzrostu odpowiada wariant omikron. Wiele wskazuje, że tą wersją wirusa zakażonych może być dużo więcej osób niż wszystkie dotychczas potwierdzone przypadki.

Brytyjska Agencja Bezpieczeństwa Zdrowotnego, UKHSA, podała oficjalnie, że do tej pory stwierdzono łącznie aż 10 017 przypadków osób z wykrytym najnowszym wariantem omikron. Z tej liczby 9243 wykryte zostały w Anglii, 652 w Szkocji, 62 w Walii oraz 151 w Irlandii Północnej.

Rekordowe od początku pandemii ilości zakażeń notowane są pomimo trwającej i przebiegającej w ekspresowym tempie akcji masowego wyszczepiania trzecią już dawką preparatu przeciw covid. Taki a nie inny rozwój wypadków potwierdza ostrzeżenia, jakie artykuowali od wielu miesięcy znawcy tematu. Wielka Brytania nie jest tu pierwszym przypadkiem. Podobne rekordowe wzrosty zakażeń notowano w każdym kraju, w którym iniekcji poddano dużą część populacji. Na kolejnym przykładzie widać ewidentną zależność między wzrostem poziomu tzw. wyszczepienia a lawinowym przyrostem ilości chorych. Zdają się jej nie dostrzegać rządy kolejnych państw skupione jedynie na tym by zaaplikować eksperymentalny preparat jak największej ilości ludzi w jak najkrótszym czasie bez zwracania uwagi na cokolwiek innego.
W Wielkiej Brytanii trzecią dawkę zaaplikowano około 43%-tom populacji powyżej 12 roku życia, czyli ok 24,7 mln osób.