Putin przestrzega użyciem nieznanych nikomu środków w razie zagrożenia dla Rosji

Podczas przemowy do rosyjskich parlamentarzystów Władymir Putin przestrzegł, że Rosja może użyć nieznanych nikomu narzędzi. Dodał, że nastąpi to w sytuacji, jeśli ktoś z zewnątrz postanowi zainterweniować stwarzając tym samym zagrożenie strategiczne dla Rosji, a atak odwetowy będzie błyskawiczny i szybki. Komentatorzy zwracają uwagę na chaotyczny charakter całej wypowiedzi prezydenta Rosji.

Wypowiedź Putina zacytował między innymi serwis pravda.com.ua. Rosyjski przywódca podkreślił, że Federacja Rosyjska posiada wszelkie niezbędne narzędzia, w tym takie, których nie posiada żaden inny kraj i zostaną one użyte w razie potrzeby. Jednym z celów tego przemówienia było uświadomienie opinii publicznej tego faktu. Putin zaznaczył, że wszelkie decyzje i dyspozycje na ewentualność użycia nowej broni zostały już podjęte.

W dalszej części przemówienia Putin zapowiedział, że Rosja osiągnie wszystkie założone cele, choć nie sprecyzował dokładnie co ma na myśli. Stwierdził ponadto, że Zachód mocno się myli, kiedy uznaje Rosję za niepotrzebną. Zauważył, że obecnie to nie Rosja stanowi zagrożenie dla świata ale Zachód, który jego zdaniem przez wiele już lat przygotowywał się na wojnę gospodarczą z użyciem nowej broni geopolitycznej, której istotą jest rusofobia.

W kolejnej części wystąpienia Putin zmienił nieco ton przekonując parlamentarzystów o konieczności utrzymania bezpośrednich kontaktów z politykami w zachodniej Europie, a na koniec poruszył też temat broni i laboratoriów biologicznych, które rzekomo Amerykanie przygotowywali na Ukrainie.

Przemowa rosyjskiego przywódcy zdecydowanie więc nie była monotematyczna a obejmowała różne wątki istotne dla bieżącej polityki Federacji Rosyjskiej.