Promotor LGBT przewodniczącym włoskiego episkopatu. Szokująca decyzja papieża

Papież Franciszek po raz kolejny negatywnie zaskakuje. Na stanowisko przewodniczącego włoskiego episkopatu mianował 24 maja promotora LGBT.

Mianowany hierarcha, kardynał Matteo Zuppi, który dotychczas był arcybiskupem Bolonii to jeden z najbardziej liberalnych hierarchów w Kościele Katolickim jest oddanym promotorem lewicowego postępu, zwolennikiem „katolików LGBT” oraz, co nie jest wielką tajemnicą, „pupilem” lóż masońskich. Nowy przewodniczący włoskiego episkopatu zaskarbił sobie bowiem przychylność Wielkiego Mistrza Wielkiego Wschodu Demokratycznego Włoch Gioele Magaldiego. Ten wolnomularz już w 2020 roku wychwalał ówczesnego arcybiskupa Bolonii wskazując, że „byłby bardzo dobrym papieżem”. Co jeszcze bardziej niepokojące to fakt, że jest on też wskazywany przez watykanistów jako jeden z potencjalnych następców obecnego papieża.

O kardynale Matteo Zuppim jako papabile, czyli faworycie do urzędu papieskiego, mówił także watykanista Sandro Magister dodając, że jest on już nieformalnym nominatem postępowej organizacji Sant’Egidio. Trzeba dodać, że struktura ta jest coraz bardziej otwarcie oskarżana o bycie sektą.

Modernistyczny i postępowy hierarcha kardynał Matteo Zuppi został wybrany przez papieża spośród trójki kandydatów, których w głosowaniu wskazali włoscy biskupi. Pozostali kandydaci to kardynał Augusto Paolo Lojudice i biskup Antonino Raspanti. Kardynał słynie z otwartego poparcia na rzecz lobby LGBT. To nie kto inny jak właśnie on napisał przedmowę do włoskiego wydania książki „Budując mosty” autorstwa jezuity Jamesa Martina, która podważa nauczanie Kościoła. Papież Franciszek tą nominacją po raz kolejny pokazuje, że bliżej jest mu do postępowych ideologii współczesnego świata niż wielowiekowej tradycji Kościoła opartej na nauczaniu Jezusa.