Problemy zdrowotne piłkarza Juventusu. Zdiagnozowano arytmię serca

Zawały i innego rodzaju problemy sercowo – naczyniowe nie omijają w ostatnich miesiącach sportowców różnych dyscyplin. Po zdiagnozowaniu u 19-letniego gracza Juventusu arytmii serca zawodnik przejdzie operację. Oznacza to wyłączenie zawodnika z gry i treningów do momentu, aż minie co najmniej 30 dni od zabiegu.

19-letni gracz klubu Juventus Football Club, Marco Da Graca, przejdzie zabieg ablacji w związku z wykryciem u niego artymii serca. Gracz jest stosunkowo młodym nabytkiem zespołu, gdyż swój debiut w jego barwach zaliczył zaledwie 8 grudnia 2021 roku podczas meczu Ligi Mistrzów z Malmö.

Szokująca wiadomość

Informacja o chorobie zawodnika obiegła świat piłki niedawno. Jeszcze 11 stycznia 2022 roku trener drużyny Juventus, Massimiliano Allegri, zaznaczył podczas konferencji prasowej, że wszyscy zawodnicy w klubie przyjęli preparat zwany szczepionką, oraz posiadają wymagane we Włoszech tzw. zielone przepustki. Wyjątkiem jest bramkarz drużyny, Polak Wojciech Szczęsny. Zgodnie z tym o przekazał Romeo Agresti z serwisu goal.com polski zawodnik przyjął tylko pierwszą dawkę dopiero na początku stycznia i czekał na otrzymanie certyfikatu, w związku z czym nie mógł wystąpić w spotkaniu 12 stycznia z Interem w meczu o Superpuchar Włoch.

Niewykluczony związek ze szczepionką

Nie ma ostatecznie potwierdzenia, że deklaracja trenera o zaszczepieniu całej drużyny dotyczy także 19-letniego Da Gracy, ponieważ ten zadebiutował w drużynie zaledwie na początku grudnia, niemniej wielu internautów i niezależnych obserwatorów łączy coraz częstsze choroby serca i zgony wśród piłkarzy i innych sportowców z iniekcją eksperymentalnego preparatu na covid.

Da Graca końcem grudnia otrzymał pozytywny wynik niemiarodajnego testu na koronawirusa. 28 grudnia klub Juventus poinformował, że w identycznej sytuacji znaleźli się też gracze Enzo Barrenechea, Gabriele Boloca oraz Marco Raina. Wykonany tydzień później u 19-latka test dał już wynik negatywny.

Informacja o chorobie młodego zawodnika wyciekła wkrótce po tym, jak u Alphoonso Daviesa, skrzydłowego Bayernu Monachium wykryto zapalenie mięśnie sercowego. Arytmię serca wykryto także w ostatnim czasie u piłkarza Barcelony Sergio Aguero, który z tego powodu podjął decyzję o zakończeniu kariery sportowej.