Powstaje nowy hotel poselski. Koszt budowy wyniesie 300 milionów złotych

Posłowie to miłośnicy luksusów, którym zdecydowanie nie odpowiadają obecne warunki zakwaterowania w hotelu poselskim. W związku z tym Kancelaria Sejmu przymierza się do budowy nowego obiektu dla parlamentarzystów w Warszawie. Koszt jego budowy ma wynieść 300 milionów złotych.

Jak podał „Fakt” nowy poselski hotel ma dysponować 460 pokojami, basenem, restauracją oraz kaplicą. Finalny projekt architektoniczny ma zostać wyłoniony przez komisję, której powołanie zapowiedziano na wrzesień. Prace przygotowawcze mają według szacunków pochłonąć 1 mln zł zaś sama budowa kolejne niemalże 300 milionów zł. Wszystko oczywiście z budżetu, czyli ze środków, które zostały w różnej formie przymusowo zabrane Polakom w formie podatków.

Gazeta zauważa, że obecny obiekt pełniący funkcję hotelu poselskiego powstał końcem XX wieku. Wielu parlamentarzystów ma się skarżyć przede wszystkim na nieduże powierzchnie pokoi oraz brak aneksów kuchennych.

Jak donosi „Fakt” w związku z planowana budową w projekcie przyszłorocznego budżetu Kancelarii Sejmu zaplanowano na realizację inwestycji kwotę blisko 300 milionów złotych. Jak zdradziła gazecie szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska hotel ma się składać z 460 dwupokojowych apartamentów posiadających część biurową oraz sypialną. W obiekcie zaplanowano też parking podziemny z 250 miejscami. Zgodnie z harmonogramem hotel przyjmie parlamentarzystów najwcześniej dopiero w 2028 roku.