Poważne ilości NOP-ów i zgonów u osób zaszczepionych na covid w USA

W Stanach Zjednoczonych opublikowano wyniki obszernych badań wykazujących skutki masowych szczepień na covid. Okazuje się, że w grupie osób zaszczepionych dwiema dawkami preparatu firmy Pfizer bądź Moderna nie odnotowano wzrostu ilości zgonów. Skutki uboczne z kolei u 92% osób w tej grupie albo nie wystąpiły albo miały łagodną postać.

Dane amerykańskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom czyli CDC opublikowane przez „Lancet” wskazują, że w USA w okresie do czerwca 2021 roku włącznie zmarło około 4,5 tysiąca osób, które otrzymały dwie dawki preparatu na covid. W grupie tej najwięcej było osób starszych w wieku powyżej 60 lat, co podkreśla Dr David Shay. CDC stwierdza więc w swoim raporcie, że wskutek akcji tzw. szczepień na covid nie stwierdzono znaczącego statystycznie wzrostu ilości zgonów. Napisano, że obie te szczepionki mRNA dają na ogół łagodne i ustępujące w ciągu jednego lub dwóch dni reakcje uboczne, co zasadniczo zgadza się z wynikami badan klinicznych. Taką konkluzję przytacza główny autor badania dr Tom Shimabukuro.

W ramach badań uwzględniono niemalże 300 milionów iniekcji preparatu tzw. szczepionki podanych w okresie od grudnia 2020 do czerwca 2021 roku. W wynikach uwzględniono zgłoszenia niepożądanych działań ubocznych znajdujące się w bazie Vaccine Adverse Event Reporting System (VAERS), które regularnie przekazują ośrodki zdrowia w USA, firmy farmaceutyczne a także uwagi regularnie nadsyłane indywidualnie przez zaszczepione osoby za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

System VAERS zawiera ponad 340 tysięcy zgłoszeń do CDC zawierających przypadki działań niepożądanych. Aż 92% z nich określa się jako łagodne a najczęściej są to bóle głowy, zmęczenie, gorączki oraz dreszcze.

W badanej grupie odnotowano 22 tysiące niepożądanych działań określanych jako poważne. Często objawiało się to spłyceniem oddechu. Zapalenia mięśnia sercowego, o których coraz częściej mówi się głównie w mediach internetowych relatywnie występują w tej grupie badanej bardzo rzadko, zgonów odnotowano zaś 4,5 tysiąca na 300 milionów podanych w całych USA tzw. szczepionek.