Poseł Krzysztof Bosak ostro o Niedzielskim. „Jest groźny”

Poseł Konfederacji Krzysztof Bosak ostro zareagował na wpis ministra zdrowia dotyczący śmierci lekarki w Austrii. Poseł napisał ostro i dosadnie, że Adam Niedzielski prowadzi swego rodzaju krucjatę odnośnie zwalczania ruchów „antyszczepionkowych”.

Bosak zauważył, i trudno odmówić mu w tym względzie racji obserwując poczynania szefa resortu zdrowia, że Niedzielski wykorzystuje ludzką tragedię, jaka wydarzyła się w Austrii, do zdyskredytowania środowisk wyrażających wątpliwości odnośnie nowych na rynku preparatów mRNA mylnie zwanych „szczepionkami”.

Tragedia w Austrii

W jednym ze swoich wpisów minister zdrowia Adam Niedzielski skomentował samobójczą śmierć austriackiej lekarki Lisy-Marii Kellermayr. Austriackie media przyjęły narrację przypisując odpowiedzialność za tragedię tzw. środowiskom antyszczepionkowym. Lekarka pozostawiła po sobie list pożegnalny i choć austriacka policja nie chce ujawniać jego treści to tamtejszy minister zdrowia Johannes Rauch zdaje się nie mieć wątpliwości, że kobieta otrzymywała groźby śmierci od tzw. antyszczepionkowców.

Polityk powiedział też, że „Ta nienawiść musi się wreszcie skończyć” i podkreślił, że groźby śmierci wobec lekarki i jej współpracowników są rzeczywistością. Przekonanie to można jednak podać w wątpliwość bowiem znana jest bezwzględność orędowników szczepień w zwalczaniu przeciwników szczepień lub opowiadających się za prawem wolnego wyboru w tej kwestii. To ta strona od lat zapalczywie stara się zwalczać każdego kto myśli i mówi inaczej a nie przeciwnicy szczepień, którzy padają często ofiarami tej nagonki.

Choć śmierć austriackiej lekarki to niewątpliwie tragedia to jednak wykorzystywanie jej w celach politycznych by „odwracać kota ogonem” i robić ofiary ze zwolenników szczepień jest prostą drogą do stygmatyzowania jako wrogów środowisk i osób im przeciwnych.

Komentarz Niedzielskiego

Identyczną narrację do swojego austriackiego odpowiednika przyjął szef polskiego resortu zdrowia. W swoim wpisie sugeruje on, że śmierć lekarki z Austrii pokazuje iż ruchy tzw. antyszczepionkowe „to nie jest kwestia jakiejś większej idei”, ale grupy które jego zdaniem zaprzeczają zdrowemu rozsądkowi. Dodaje że jest to jednak mniej groźna ich strona, a tą mroczniejszą widzimy na przykładzie lekarki, która odebrała sobie życie.

Reakcja posła Konfederacji

Na takie radykalne stanowisko stanowczo zareagował poseł Konfederacji Krzysztof Bosak pisząc, że Niedzielski jest groźny, ale nie tylko z tego powodu, że jest „tendencyjny”, a także „zamknięty na realną dyskusję i na argumenty”. Bosak stwierdził, że Niedzielski jest groźny bo nie zarządza resortem, ale na jego czele „prowadzi swego rodzaju krucjatę” przeciwko każdemu, kto myśli i mówi inaczej. Dlatego, jak przyznał poseł, obecny minister zdrowia powinien zostać czym prędzej odsunięty od kierowania resortem, ponieważ emocje utrudniają mu właściwy osąd sytuacji.