Politycy i media i ich „rady” na sezon grzewczy. Śmiech przez łzy w kontekście kryzysu energetycznego

Politycy w mało śmieszny sposób postanowili „zabłysnąć” radami na sezon grzewczy w kontekście kryzysu energetycznego. Mateusz Morawiecki radzi radzi Polakom ocieplać domy, a niemiecki „Bild”, na którego ochoczo powołują się politycy, doradza Niemcom zimowe wyjazdy do Grecji.

Polski premier, podobnie jak politycy w wielu innych krajach, w sztuczny sposób kreują absurdalnymi pomysłami na poziomie unijnym kryzys energetyczny, po czym wykorzystują chaos, niepewność i powstałe zamieszanie to tego, aby „zabłysnąć” poradami jak poradzić sobie ze spodziewanymi brakami i niedoborami w dostawach surowców energetycznych a tym samym brakiem ciepła w sezonie grzewczym.

Morawiecki i jego „porady”

Premier Morawiecki jak zwykle w takiej sytuacji myśli, że podzieli się z Polakami swoimi „mądrościami” w tym temacie jednak chyba nie ma pojęcia jak żenujące i niestosowne są jego „porady” w sytuacji, do której sam się przyczynia swoimi kolejnymi irracjonalnymi decyzjami, bądź bezkrytycznym popieraniem unijnych pomysłów pogarszających sytuację energetyczną. Polityk podczas prezentowania programu „Czyste powietrze plus” otwartym tekstem radził Polakom, aby „w miarę możliwości” docieplili swoje domy przed jesienno – zimowym sezonem grzewczym.

Niemiecki „Bild” wskazuje Grecję

Nie tylko politycy rządu w Warszawie i polskie media zdają się sugerować, że nadchodzący sezon zimowy może być ciężki. Niemieckie media „Bild TV” doradzają aby nasi zachodni sąsiedzi zimę przeczekali w ciepłej Grecji. Na pomysły dziennikarzy entuzjastycznie reagują politycy wywołanej do tablicy Grecji na czele z tamtejszym ministrem turystyki Vasilisem Kikiliasem. Polityk zapewnił, że Grecy będą czekać na Niemców i będzie wielką przyjemnością gościć niemieckich emerytów chcących doświadczyć „śródziemnomorskiej zimy” wraz ze słynną grecką gościnnością, „łagodną pogodą i wysokiej jakości usługami”.

Panagiotis Simandirakis, burmistrz jednego z greckich miast portowych Chania z kolei zapewnia, że „żaden Niemiec nie zmarznie w Grecji” i dodając, że zaprasza każdego obywatela niemieckiego, który będzie chciał przyjechać i czasowo zamieszkać w tym kraju zimą „z dala od kryzysów”. Zapewnia, że miasto to jest idealnym miejscem na przetrwanie kryzysowej zimy, dodając, że jest tam ciepło, żyją serdeczni ludzie a klimat jest najlepszy w Europie ponieważ nikt tam nie potrzebuje w domu ogrzewania.