Poczta Polska zajmie się ochroną obiektów PKP

Choć na pierwszy rzut oka wydaje się, że to żart, to tak nie jest. Poczta Polska wchodzi do branży ochrony fizycznej. Nowa powołana jednostka organizacyjna w strukturze państwowego operatora pocztowego będzie odpowiedzialna za fizyczną ochronę stacji kolei oraz budynków należących do PKP.

Poczta Polska wchodzi do kolejnej branży, która nie ma nic wspólnego z usługami pocztowymi. W związku z wygraniem przetargu ogłoszonego przez PKP Intercity służby ochrony Poczty Polskiej zajmą się ochranianiem budynków Polskich Kolei Państwowych, w tym stacji kolejowych.

Umowa rozpoczynająca współprace obydwu spółek podpisana została na okres 12 miesięcy już 1 lutego bieżącego roku. Usługi fizycznej ochrony obiektów kolei wykonywać będzie specjalna komórka Poczty o nazwie Centrum Poczta Polska Ochrona, CPPO.

Dla tej nowej komórki wygrane w ostatnim czasie przetargi stanowią istotny element realizacji założonej strategii. Poczta Polska wchodząc w ten segment rynku, dzięki pozyskaniu kooperanta w postaci PKP Intercity pokazuje konkurentom, że ma potencjał stania się w przyszłości znaczącą firmą w branży ochroniarskiej. Jak przekonuje szefostwo firmy, kontrakt z kolejami jest częścią głębszego wejścia spółki w branżę ochrony fizycznej. Z założeniu usługi ochroniarskie CPPO mają być skierowane zarówno do mniejszych jak i większych podmiotów gospodarczych.