Po strzelaninie w Uvalde Donald Trump apeluje o uzbrajanie obywateli

Po niedawnej tragedii w szkole w Teksasie głos zabrał były prezydent USA Donald Trump mówiąc o konieczności uzbrajania obywateli. Jak podkreślał, jest ważne i istotne aby nie byli oni całkowicie bezbronni w „walce ze złem”.

Strzelanina, do której doszło w szkole w Teksasie, jak w każdym podobnym przypadku, stała się dla lewicy wygodnym pretekstem do tego, aby zaktywizować swoje działania i apele na rzecz rozbrojenia Amerykanów. Działacze usiłują naciskać na republikańskich senatorów, aby ulegli oni presji i zgodzili się na mocne ograniczenia prawa do posiadania broni przez mieszkańców USA.

Donald Trump za szerokim dostępem do broni

Zupełnie przeciwnego zdania jest były prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump, który wziął udział w corocznej konwencji Narodowego Stowarzyszenia Strzeleckiego NRA. Wydarzenie to odbyło się w piątek 27 maja w stanie Texas, czyli tym samym, gdzie leży Uvalde, w którym miała miejsce niedawna masakra w jednej ze szkół.

Niemała część polityków w związku z tą tragedią nawołuje do wprowadzenia ograniczeń w dostępie do broni dla mieszkańców USA, tymczasem były prezydent, jak to ma w zwyczaju poszedł w tej kwestii pod prąd wzywając do „uzbrajania obywateli” aby, jak to ujął, byli oni w stanie prowadzić walkę ze złem w społeczeństwie. Jako przykład tego zła Trump wskazał niedawną „przerażającą masakrę w szkole w Teksasie”, gdzie zginęło z rąk zamachowca 19 dzieci oraz dwójka nauczycieli.

Donald Trump stoi konsekwentnie na stanowisku, że istnienie zła w społeczeństwie amerykańskim to nie powód do „rozbrajania praworządnych obywateli”. Wręcz przeciwnie, stwierdził, że jest to powód do tego, aby ich jeszcze lepiej uzbrajać.

Oskarżenia pod adresem Demokratów

W swoim przemówieniu polityk i biznesmen otwarcie oskarżył prezydenta Bidena oraz jego Partię Demokratyczną o to, że politycznie wykorzystują łzy rodzin, który po masakrze pogrążone są w żałobie po to, aby przeforsować swoje pomysły w zakresie rozbrajania amerykańskich obywateli. Konserwatyści przeciwstawiają podejmowane próby ograniczania posiadania broni palnej programom poprawy leczenia dla osób cierpiących na zaburzenia psychiczne.

Zalecenia i ostrzeżenia

W trakcie przemowy Trump zdecydowanie wezwał aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa w szkołach amerykańskich podając przykład w postaci „solidnych ogrodzeń” oraz wykrywaczy metali przed placówkami. Wskazał też na konieczność uzbrajania nauczycieli.

Odnosząc się do lewicowych nawoływań o ograniczenie dostępności do broni, obecny na tej samej konwencji NRA republikański senator z Teksasu Ted Cruz przestrzegł, że wprowadzenie konfiskaty broni bądź zakazu jej posiadania w Stanach Zjednoczonych nieuchronnie poskutkuje wzrostem przestępczości. W takiej sytuacji wiadomym jest, że przestępcy będą się uzbrajać niezależnie od tego, jakie będą obowiązywały przepisy w tym zakresie. Dodatkowo świadomość faktu, że zaatakowani ludzie nie będą w stanie się obronić doda kryminalistom i zamachowcom pewności siebie, bezkarności oraz poczucia przewagi nad nieuzbrojonymi obywatelami. Przekonanie, że nikt im nie zagrozi i nie stanie na drodze tylko zachęci przestępców do kolejnych tego rodzaju aktów terrorystycznych.