Orlen przejmuje stacje paliw na Słowacji

Polski koncern PKN Orlen przejmie kolejnych 25 stacji paliw na Słowacji, poinformował we wtorek 12 kwietnia prezes Daniel Obajtek.

Po podpisanej umowie polski koncern przejmie na Słowacji kolejne stacje paliw podwajając swoją sieć w tym kraju. Będzie to oznaczało też wejście firmy do tamtejszego TOP 5 największych graczy w branży. Komunikat o przejęciu stacji u naszych południowych sąsiadów przekazał za pomocą serwisu Twitter prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Jak podkreślił szef polskiej spółki Orlen ma na dzień dzisiejszy już 15%-towy udział na słowackim hurtowym rynku paliwowym. Wskutek przejęcia nowych stacji w tym kraju ich liczba wyniesie w sumie 47. Będzie to wzrost o ponad 100% względem aktualnego stanu posiadania czyli 22 obiektów. W myśl zapisów umowy nowoprzejęte stacje będą działały pod marką Orlen Express.

Polski Koncern Naftowy Orlen wszedł na rynek słowacki zaledwie w 2019 roku i od tamtej pory cały czas się rozwija. Wiedzie pod tym względem prym, bowiem znalazł się w czołówce najszybciej rozwijających się sieciowych podmiotów w tym kraju.

Podpisane w styczniu porozumienie stanowi, że węgierski koncern MOL przejmie 417 stacji Lotosu znajdujących się w Polsce z kolei PKN Orlen 144 stacje na Węgrzech oraz 41 na Słowacji. Przejmowane właśnie 25 lokalizacji to zatem nie koniec przejęć na Słowacji w ramach podpisanej umowy.