Nie żyje znany reporter ogólnopolskiej stacji radiowej. Miał 52 lata

We wtorek 9 sierpnia zmarł reporter ogólnopolskiej stacji RMF FM Przemysław Marzec. Informację podała jego macierzysta stacja radiowa, z którą był związany przez 27 lat.

Zmarły dziennikarz miał 52 lata. Swoją pracę w radiu rozpoczął już w 1993 roku jako student Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Śląskiego. Pracował wówczas w katowickiej regionalnej redakcji, gdyż były to czasy, kiedy RMF FM posiadało koncesję na nadawanie ze studiów regionalnych. W późniejszym czasie przeniósł się do Warszawy i awansował na dziennikarza politycznego. W związku z tym miał okazję poznać tajniki dziennikarstwa na wielu płaszczyznach.

Przemysław Marzec pracował dłuższy czas jako reporter lokalny, jednak dał się poznać też jako korespondent wojenny. W swojej zawodowej karierze niejednokrotnie był wysłannikiem stacji RMF FM w rejonach konfliktów zbrojnych. Podkreślał, że taka praca to nie jest żadna adrenalina, wyścig sportowy ani zdobywanie szczytów, a żmudna, codzienna, ciężka i mozolna praca.

W latach 1998 – 1999 redaktor Marzec był wysłannikiem radiowym w Kosowie, Albanii oraz Macedonii. W 2001 roku relacjonował wydarzenia z Pakistanu, w roku 2003 znalazł się w Iraku a w 2008 roku prowadził relacje z wojny rosyjsko – gruzińskiej. W 2004 roku zaczął pracę dla warszawskiej redakcji RMF FM a trzy lata później, w roku 2007 został na stałe korespondentem tej stacji w Moskwie.

W oficjalnym komunikacie nie podano przyczyn nagłej przedwczesnej śmierci dziennikarza do stało się przyczyną licznych spekulacji i domysłów a także pożywką dla najróżniejszych teorii.