Nie żyje Witold Kopeć, znany aktor serialowy i telewizyjny

W ubiegłym tygodniu zmarł Witold Kopeć. Znany i lubiany aktor telewizyjny i serialowy miał 62 lata.

O nagłej śmierci artysty poinformował we wtorek 4 stycznia 2022 roku Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie na swojej stronie na Facebooku. Koledzy i koleżanki aktora wyrazili żal z powodu śmierci przekazując jednocześnie kondolencje dla rodziny i przyjaciół zmarłego.

Witold Kopeć był aktorem, jednak w swojej karierze był też niejednokrotnie reżyserem. Pracował też jako uznany pedagog. W lubelskim teatrem zmarły był związany na stałe od 1989 roku. Oficjalna informacja nie zawiera jednak szczegółów na temat przyczyn śmierci, jednak w sieci krążą podejrzenia i spekulacje na temat związku zgonu z przyjęciem preparatu na covid.

Witold Kopeć w swojej karierze aktorskiej wielokrotnie wcielał się w ciekawe role, które przyniosły mu sławę i rozpoznawalność. Zagrał mniejsze lub większe role w takich serialach jak „Komisarz Aleks”, „Wojenne dziewczyny”, „M jak Miłość” albo „Prawo Agaty”. Można go było też było zobaczyć na dużym ekranie w filmach takich jak „Listy do M.”, „Panie Dulskie” oraz „Chopin. Pragnienie miłości”.

Życiowym powołaniem i pasją Witolda Kopcia był jednak teatr i to w nim zrobił największą karierę. Aktor występował w sztukach na deskach teatralnych w całej Polsce. Zanim związał się lubelskim Teatrem im. Juliusza Osterwy pracował w Teatrze Polskim oraz Teatrze Współczesnym. Współpracował z Wydziałem Artystycznym Uniwersytetu Marii Skłodowskiej – Curie oraz Katedrą Retoryki na lubelski KUL-u.