Nagła śmierć nauczycielki z Czerwińska

Nagła śmierć zbiera coraz większe żniwo wśród ludzi w młodym i średnim wieku. 25 grudnia zmarła 57-letnia nauczycielka ze szkoły w nadwiślańskim Czerwińsku.

Zmarła Teresa Pietrzak była nauczycielką historii oraz religii w szkole podstawowej m. Władysława Jagiełły w Czerwińsku. Pełniła też w przeszłości funkcję radnej powiatu płońskiego. Przez dużą część swojego życia była aktywną działaczką społeczną pracująca na rzecz lokalnej społeczności. O nagłej i niespodziewanej śmierci poinformowała na stronach w mediach społecznościowych dyrekcja jej macierzystej szkoły wyrażając głęboki ból i smutek oraz łącząc się w żałobie z rodziną oraz bliskimi.

Komunikat o tej zagadkowej śmierci zamieściło na swojej stronie także urząd Miasta i Gminy Czerwińsk dodając iż Teresa Pietrzak odeszła do wieczności w godzinach porannych w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia. Zmarła była nauczycielką oraz wcześniej lokalną radną powiatu płońskiego angażującą się w sprawy mieszkańców najlepiej jak tylko potrafiła. To z jej inicjatywy odbywały się wówczas liczne wydarzenia kulturalne w mieście takie jak choćby znane miejscowym „Śpiewowiska”, imprezy i występy kulturalne podczas obchodów świąt narodowych albo Orszak Trzech Króli. Była radna miała na swoim koncie znacznie więcej zasług, o których miasto i mieszkańcy z pewnością nigdy nie zapomną.

Teresa Pietrzak była też wieloletnią członkinią Chóru Bazyliki Czerwińskiej, wraz z którym reprezentowała miasto na niejednym konkursie i festiwalu odbywającym się poza granicami administracyjnymi gminy i powiatu. Urząd podkreślił też fakt owocnej współpracy zmarłej z samorządem między innymi w staraniach związanych z procedurą odzyskania przez Czerwińsk praw miejskich, w trakcie których dzieliła się swoimi cennymi radami i uwagami.

W oficjalnych lokalnych wiadomościach nie podano przyczyny zgonu, jednak fakt iż kobieta była nauczycielką uprawdopodabnia możliwość, że przyczyną śmierci mógł być eksperymentalny preparat na covid zwany szczepionką. Brak jednak zarówno potwierdzenia jak i zaprzeczenia tego faktu co sprzyja spekulacjom.