Miedwiediew grozi nacjonalizacją majątków obywateli krajów zachodnich

Były prezydent Rosji a obecnie Zastępca przewodniczącego Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej, Dmitrij Miedwiediew ostrzega przed nacjonalizacją majątków zachodnich obywateli.

W odpowiedzi na unijne i amerykańskie sankcje na Dmitrij Miedwiediew zagroził, że Rosja może dokonać nacjonalizacji majątków obywateli Unii Europejskiej oraz USA znajdujących się na terenie kraju.

Były prezydent twierdzi, że Rosja na nakładane sankcje z Zachodu będzie reagować „symetrycznie”. To może oznaczać prawdopodobnie konfiskatę i zawłaszczenie przez Federacje Rosyjską prywatnych majątków osób będących obywatelami zachodu.

Dmitrij Miedwiediew podkreślił, że jego kraj jest gotowy na takie posunięcie i nacjonalizację mienia cudzoziemców oraz zagranicznych firm. Są na to bowiem w rosyjskim systemie prawnym stosowne przepisy pozwalające na takie działania, które pozwalają na przejęcie przez państwo mienia osób z „nieprzyjaznych jurysdykcji, takich jak Unia Europejska, USA” a także innych krajów, które jak się wyraził we wpisie w serwisie VK, „idą na pasku anglosaskiego świata”.

Polityk skwitował, że Rosja ma w tych praktykach bogate doświadczenie, co samo z siebie nasuwa skojarzenia z komunistyczną historią Związku Radzieckiego.