Lot w kosmos balonem? Tak, to wydaje się możliwe!

Ostatnie wydarzenia na świecie sprawiły, że perspektywa lotu w kosmos dla każdego nie wydaje się już taka odległa. Blue Origin jest już po pierwszym udanym locie na orbitę okołoziemską, ale już rośnie im konkurencja. I to taka, która dba o komfort swoich gości!

Niecodzienny lot balonem

Wyobraź sobie kapsułę z wyglądu przypominającą sporej wielkości balon. Jest oszklony z wielu stron tak, aby zapewnić jak najlepszy widok wszystkim chcących zrobić jak najlepsze zdjęcia. W środku jest miejsce na spoczynek a także na swobodny spacer. Tak właśnie wygląda prototyp luksusowej kapsuły od firmy Space Perspective z Florydy. 

Sam lot ma trwać 6 godzin, a kapsuła wznosić się na wysokość ponad 30 km n.p.m. Być może nie będzie to tak wysoko jak w przypadku rakiety od Blue Origins, ale z pewnością bardziej komfortowo. Gdy wspomniana rakieta wznosi się na wysokość około 100 km, sam lot trwa 10 minut i przez większość czasu pasażerowie muszą siedzieć przypięci pasami bezpieczeństwa. Jeżeli wierzyć zapewnieniom Space Perspective, tu stabilny lot jest dłuższy a przebywające w kapsule osoby mogą czuć się swobodnie. 

Nie polecimy tak prędko

Pierwsze loty kapsułą są wyznaczone dopiero na rok 2024, jednak od czerwca tego roku można już kupować na nie bilety. Zawrotna cena nie odstrasza potencjalnych śmiałków do tego stopnia, że pierwsze dostępne wolne terminy są dopiero na drugą połowę 2025 roku. Firma reklamując swoje loty, stawia na największy komfort i całkowity relaks. Jeżeli potrzebujesz mocnych wrażeń, leć rakietą, ale gdy chcesz odpocząć, taka kapsuła będzie najlepszym rozwiązaniem. Warto dodać, że w ofercie firmy można wynająć całą kapsułę na konkretną imprezę. Wyobrażasz sobie wesele albo imprezę urodzinową 30 km n.p.m.? To brzmi naprawdę kusząco, czyż nie?