Komisja śledcza ds. wyjaśnienia śmierci Andrzeja Leppera. Konfederacja zbiera podpisy

Posłowie Konfederacji wystosowali apel o powołanie komisji śledczej, której zadaniem miałoby być wyjaśnienie śmierci Andrzeja Leppera. Politycy wskazują na liczne tajemnicze okoliczności towarzyszące śmierci byłego wicepremiera. W piątek 5 sierpnia minęła bowiem 11 rocznica śmierci tego polityka.

Komisja śledcza ws śmierci Leppera

5 sierpnia poseł i prezes Wolnościowców, a także lider Konfederacji na Kaszubach Artur Dziambor podczas konferencji prasowej przypomniał, że właśnie mija kolejna, 11 już rocznica śmierci byłego wicepremiera Andrzeja Leppera. Poseł przypomniał, że wokół tej śmierci, uznanej niemalże od razu za samobójstwo, pojawiło się w krótkim czasie mnóstwo niedomówień oraz tajemnic i nigdy nie została ona w sposób należyty wyjaśniona.

Posłowie Konfederacji stoją na stanowisku, że w celu zbadania i pełnego wyjaśnienia tajemniczej śmierci Andrzeja Leppera powinna zostać powołana komisja śledcza. Ponieważ minęło już 11 lat od tej tragedii politycy uważają, że to już najwyższy czas na ten ruch. Komisja miałaby mieć za cel wyjaśnienie nieprawidłowości jakie miały miejsce w trakcie tamtego śledztwa a także zbadanie okoliczności towarzyszące śmierci byłego wicepremiera i ówczesnego lidera jednego z ugrupowań.

Posłowie o rocznicy śmierci Leppera

Poseł Artur Dziambor podkreślił, że jest już najwyższy czas na to, aby „porządnie” zająć się wyjaśnieniem wszelkich wątpliwości i niejasności. Korzystając z faktu, że 5 sierpnia był dniem ostatniego posiedzenia Sejmu w tym miesiącu, podczas którego na sali byli wszyscy posłowie, Konfederaci zaapelowali do parlamentarzystów wszystkich ugrupowań aby podpisywać się pod wnioskiem o stworzenie komisji śledczej.

Poseł Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego podkreślił, że śp. Andrzej Lepper to postać, wokół śmierci której nadal jest wiele znaków zapytania. Dotyczą one okoliczności śmierci, w tym tego, że na miejscu, gdzie znaleziono ciało nie znaleziono odcisków palców. Ponadto jest mnóstwo niejasności wokół zgonów współpracowników byłego wicepremiera w bliskiej koincydencji czasowej, które także wymagają ostatecznego wyjaśnienia.

Prezes Winnicki wskazał, że okoliczności tych jest „naprawdę dużo”. Poseł przyznał, że Konfederacja dostrzega problem nieporadności organów ścigania z transparentnym wyjaśnianiem śmierci Andrzeja Leppera. Polityk zauważył, że przez 11 lat prokuratura nie była w stanie należycie zbadać i wyjaśnić wszystkich wątków ani powiązać ze sobą licznych faktów związanych ze sprawą. Dlatego też, jak podkreślili posłowie, śmierć Andrzeja Leppera wręcz domaga się powołania komisji śledczej.