Kolejny sportowiec przeciw sanitaryzmowi. Wicemistrz biathlonowy rezygnuje z igrzysk

Kolejny sportowiec o niekwestionowanym dorobku w geście protestu przeciwko sanitaryzmowi i segregacji rezygnuje z dużej imprezy. W ślady Djokovića poszedł pochodzący ze Słowenii Klemen Bauer, światowy wicemistrz biathlonowy. Sportowiec oświadczył, że rezygnuje ze startu w igrzyskach olimpijskich w Pekinie ze względu na wymóg przyjęcia preparatu zwanego szczepionką. Sportowy gwiazdor poinformował, że nie zamierza ryzykować zdrowia i przyjmować eksperymentalnego zastrzyku.

Klemen Bauer przeciw sanitaryzmowi

Klemen Bauer zdobył w 2012 roku wicemistrzostwo świata w sztafecie mieszanej. Przez wiele lat swojej kariery zajmował ugruntowane miejsce w sportowej czołówce. Teraz, pomimo że uzyskał kwalifikację do startu w igrzyskach podjął decyzję o rezygnacji z udziału po tym, jak organizatorzy arbitralnie zarządzili obowiązek przyjęcia tzw. szczepionki na covid przez wszystkich biorących w nich udział sportowcach. Jest to więc kolejna ikona sportu, która stawia opór sanitarystycznemu szaleństwu i, co ciekawe, także pochodząca z Bałkanów.

Trudna decyzja

Biathlonista chciał jechać na igrzyska licząc, że szczepienia na covid nie będzie jednym z warunków uczestniczenia i startu w imprezie. W październiku ubiegłego roku stało się jednak już całkowicie jasne, że wymóg ten będzie obowiązywał. Sportowiec wyznał, że długo rozważał co zrobić w tej sytuacji i była to jedna z najtrudniejszych w całym dotychczasowym życiu decyzja. W jednym z wpisów w serwisie instagram przyznał, że nie jest łatwe podjęcie decyzji, która uniemożliwia robienie tego, co się kocha i robi najlepiej jak się umie. Ważąc racje między tym co określało go przez połowę życia a troską o swoje ciało i zdrowie uznał to drugie jako ważniejsze.

Jasna deklaracja

Dalej napisał, że jest wdzięczny za każdy oddech i wykonywany ruch oraz, że zwraca uwagę na reakcje własnego ciała podczas treningów, zawodów i innych wymagających stresującego wysiłku aktywności. Uważa, że nie jest obojętne to, co wkłada się do swojego ciała oraz jak ono na to reaguje. W związku z tym mając zaufanie do własnego systemu immunologicznego i wierząc w swoja nabytą naturalnie odporność podjął decyzję o nieprzyjmowaniu niesprawdzonego i nieznanego preparatu, co stanowiło by niepotrzebną i ryzykowną ingerencję we własny organizm.

Na koniec wyraził szacunek dla każdego człowieka, niezależnie od podjętej decyzji oraz zadeklarował, że jest gotowy przyjąć konsekwencje decyzji o nieprzyjmowaniu eksperymentalnego preparatu zwanego szczepionką włącznie z brakiem możliwości startu w imprezie takiej jak igrzyska olimpijskie. Poniżej wpisu pojawiło się mnóstwo pozytywnych komentarzy i gratulacji z powodu odwagi. Przeciwną, pełną kpin reakcję, pokazali z kolei dziennikarze ze słoweńskiego portalu Dnevnik.si ironizując z otwartego sprzeciwu, jaki bauer wyraził wobec obowiązkowego szczepienia.