Kolejne ataki na policjantów we Francji. Funkcjonariusze zaatakowani po służbie

We Francji ataki na policjantów są na porządku dziennym. Coraz częściej też mundurowi padają ofiarami napaści po służbie.

Francuska BFM TV donosi, że w nocy z 9 na 10 lipca w Aix-en-Provence doszło do incydentu, w którym zaatakowano funkcjonariuszy po godzinach pracy. Pięciu policjantów zostało rozpoznanych przez grupę agresywnie zachowujących się młodych osób a następnie zaatakowanych.

Jak poinformowała miejscowa policja sprawców ataku było 15-tu, mieli więc przewagę nad nieuzbrojonymi policjantami w stosunku 3:1. Funkcjonariusze nie mając broni nie mieli więc dużych szans w tym starciu. Jak poinformował na Twitterze rzecznik miejscowego komisarza policji Matthieu Valet bandyci zlinczowali kamieniami funkcjonariuszy w cywilu.

Służący w CRS mundurowi maja dużo obrażeń, złamane kończyny a także urazy głowy. Rzecznik dodaje, że już conajmniej dwójka sprawców ataku została ujęta przez miejscową policję miejską. Poszukiwania pozostałych bandytów trwają a ich schwytanie wydaje się być kwestią czasu.

Ostatnie ataki to smutne oblicze przedmieść francuskich miast. Mają miejsce już od wielu lat i nasilają się wraz z postępującym zalewem Francji ze strony obcych kulturowo imigrantów, którzy się nie asymilują. Dochodzi tam wręcz regularnie do bitew pomiędzy gangami a lokalnymi służbami policyjno – porządkowymi. Choć same ataki nie są niczym nowym to jednak od pewnego czasu obserwuje się coraz częściej próby ich zastraszania także wtedy, gdy są po cywilu, po godzinach pracy. Ma to także swój skutek w fali samobójstw, która dotknęła szeregi policyjne.

W oświadczeniu rzecznik Valet skierował też słowa do rannych kolegów życząc im szybkiego powrotu do zdrowia. W obliczu agresji skrajna lewica mająca dużą reprezentację we francuskim parlamencie mocno krytykuje policję za jej działania, a jej aktywiści domagają się wręcz rozbrojenia tych służb zarzucając im „systemowy rasizm”, nadużywanie przemocy, a także bezkarność. Ataków nie doświadcza tylko policja ale także straż między innymi pożarna, bowiem niepokojąco rośnie liczba ataków także na tą formacje.