Kobieta postrzelona przy próbie wejścia do własnego mieszkania. Sprawcy zatrzymani

Do groźnego incydentu doszło w jednym z mieszkań w Rzeszowie. 24-letnia kobieta została postrzelona gdy chciała się dostać do swojego mieszkania.

W piątek 15 lipca 24-letnia kobieta wynajmująca mieszkanie w Rzeszowie usiłowała dostać się do mieszkania, które wynajmowała dwóm mężczyznom. Na miejsce udała się wraz ze swoimi rodzicami ponieważ najemcom skończyła się umowa najmu i mieli się z mieszkania wyprowadzić. Gdy otwierała drzwi wówczas jeden z lokatorów postrzelił ją z broni palnej. Z ranami brzucha i przedramienia kobieta niezwłocznie została przewieziona do szpitala. Jak poinformowała lokalna policja sprawcy zostali już zatrzymani. Policja odmówiła skomentowania zdarzenia, jednak wiadomo, że sprawa została skierowana do prokuratury a na miejscu trwają czynności śledcze.

RMF FM podał, że zdarzenie miało miejsce około miejsce około godziny 17 popołudniu w piątek. 24 – letnia Rzeszowianka chciała dostać się do mieszkania, które wynajmowała dwójce mężczyzn. Po postrzeleniu trafiła do szpitala, gdzie udzielono jej pomocy.

Dziennikarze RMF FM ustalili, że sprawca ataku na właścicielkę mieszkania posiadał pozwolenie na posiadanie broni i wkrótce po zdarzeniu policja w sprawie zatrzymała dwóch przebywających w wynajmowanym mieszkaniu mężczyzn w wielu 24 lat. W trakcie przeszukania w plecaku jednego z nich znaleziono pistolet, jednak sprawca miał mieć na niego pozwolenie.

Poza głównym nurtem medialnym na forach i grupach w internecie krążą domysły i przypuszczenia, że sprawcy byli posiadającymi polskie obywatelstwo Ukraińcami pracującymi w Polskiej Policji. Informacje te jednak jak dotąd nie zostały ani potwierdzone ani zdementowane, co sprzyja powstawaniu kolejnej niesprawdzonej teorii.